ASUS TUF B450M Pro kule tipi fan nasıl takılır?

Furkan35kaya

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xpg 16 gb ram
R3 3300x
Longline sata 500gb ssd
Zoko 600w 80+
Asus rog strix 2060
Asus tuf b450m pro
Asus kasa
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bende ASUS TUF B450M Pro var resimde bıraktığım fanlar nasıl takılıyor? Önceden arkadaşımın PC'ye benim eski fanı takarken sinirden kırmıştım. Yeni bir fan alacağım. 350 400 TL arası fan öneriniz varsa alarabilirim. Resimdeki fanı temsili olarak koydum.
Bir de AMD stok fan kullanıyorum şu anda. Stok fan benim 1 RAM slot girişini engelliyor. Boyutu da benim için önemli.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230327-110613_Chrome.jpg
    Screenshot_20230327-110613_Chrome.jpg
    85,4 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke işlemci bilgilerini de yazsaydın. Stok fanın Ram slotunu engellediğini ilk defa duyuyorum.

Aşağıdaki soğutucu bahsettiğin fiyat bandında gayet yeterli gelecektir ve kurulumu için de videoları da kendi kullanım kılavuzunda da detaylıca mevcut. Sinirinizi kontrol altında tutup gerekli yönergeleri takip etmeniz yeterli.

Keşke işlemci bilgilerini de yazsaydın. Stok fanın RAM slotunu engellediğini ilk defa duyuyorum.

Aşağıdaki soğutucu bahsettiğin fiyat bandında gayet yeterli gelecektir ve kurulumu için de videoları da kendi kullanım kılavuzunda da detaylıca mevcut. Sinirinizi kontrol altında tutup gerekli yönergeleri takip etmeniz yeterli.

R3 3300X işlemci
Bu tip fanların hepsi böyle mi?
Vida ile montajlanan versiyonları yok mu?

Keşke işlemci bilgilerini de yazsaydın. Stok fanın RAM slotunu engellediğini ilk defa duyuyorum.

Şimdi bakım bu vida ile montajlanıyor sanırım YouTube'da tanıtımı varmış onu izlerim eve gidince.

R3 3300X işlemci
Bu tip fanların hepsi böyle mi?
Vida ile montajlanan versiyonları yok mu?
Yani vidadan kastın ne bilmiyorum ama gayet sağlam ve iyi bir montaj şekli var.

1679907089543.png

Her şekilde stok soğutucundan daha iyi performans verecektir. Ek olarak dikkat edersen arkasına da bir fan ekleyeilmen için gerekli sabitleme tellerinden 1 çift daha var fazladan. Daha sonra bir fan daha ekleyebilirsin yani.

Yani vidadan kastın ne bilmiyorum ama gayet sağlam ve iyi bir montaj şekli var.

Eki Görüntüle 1716521

Her şekilde stok soğutucundan daha iyi performans verecektir. Ek olarak dikkat edersen arkasına da bir fan ekleyeilmen için gerekli sabitleme tellerinden 1 çift daha var fazladan. Daha sonra bir fan daha ekleyebilirsin yani.

Teşekkür ederim. Bakıcam.

Yeni konular

Geri
Yukarı