ASUS TUF B650M DRAM ışığı yanıyor ve ekrana görüntü gelmiyor

Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast 5200mhz Cl40
SSD veya HDD modeli
Adata xpg 1tb gammix s70 blade
Ekran kartı
Asus Noctua rtx 4080
Anakart
Asus Tuf B650m Plus
İşlemci
Ryzen 5 7600
Başlıkta da belirttiğim gibi ASUS TUF B650M model anakartımın DRAM ışığı yanıyor ve ekrana görüntü gelmiyor. Aynı sorunu yaşayan insanlarım çözümlerini denedim lakin ben çözemedim.
Sistem Özelliklerim:
Ryzen 5 7600
32 GB 5200MHz Kingston Fury Beast RAM

Anakart pinleri yamulmuş olabilir, BIOS'u güncellemen gerekebilir veya RAM'lar bozuk olabilir.

Son düzenleme:
Bellekleri hangi slotlara taktın?

Öncesinde A2 ve B2'de takılıydılar ardından sırasıyla ikisini de B2 üzerine takıp denedim. Cevabınız için teşekkür ederim.

Anakart pinleri yamulmuş olabilir, BIOS'u güncellemen gerekebilir veya RAM'lar bozuk olabilir.

BIOS güncellemesi yaptım fakat sanırım hatalı yaptığım için sorun çözülmedi. BIOS pişini çıkarttım bu şekilde denedim yine sonuç aynı. Ben de RAM'lerin bozuk olabileceğinden şüpheleniyorum. Peki sizce GPU'da veya M.2 SSD’de sorun olabilir mi? Cevabınız için teşekkür ederim.

Öncesinde A2 ve b2'de takılıydılar ardından sırasıyla ikisini de B2 üzerine takıp denedim. Cevabınız için teşekkür ederim.

BIOS güncellemesi yaptım fakat sanırım hatalı yaptığım için sorun çözülmedi. BIOS pişini çıkarttım bu şekilde denedim yine sonuç aynı. Ben de RAM'lerin bozuk olabileceğinden şüpheleniyorum. Peki sizce GPU'da veya M.2 SSD'de sorun olabilir mi? Cevabınız için teşekkür ederim.

Windows yüklü olup açılışta BIOS'a atıyor ise SSD olma ihtimali var. BIOS güncellemesi yükledikten sonra görüntü gelmiyor ise doğru BIOS yüklenmeli eğer hasar görmedi ise.

Not: Yanlış BIOS yüklendi ise garantiye gönderin veya bir bilen bilgisayarcıya götürün BIOS kurtarma veya BIOS yeniden yazma ile sorunu çöezebilir.

Son düzenleme:
Windows yüklü olup açılışta BIOS'a atıyor ise SSD olma ihtimali var. BIOS güncellemesi yükledikten sonra görüntü gelmiyor ise doğru BIOS yüklenmeli eğer hasar görmedi ise.

Not: Yanlış BIOS yüklendi ise garantiye gönderin veya bir bilen bilgisayarcıya götürün BIOS kurtarma veya BIOS yeniden yazma ile sorunu çöezebilir.

Ekrana hiçbir görüntü gelmiyor. Dediğim gibi anakart pilini de çıkardım ama hala görüntü alamadım. Bugün en güncel BIOS sürümünü kurmaya çalışacağım. BIOS kurtarma veya yeniden yazma işlemi hakkında bir bilgim yok ama dediğiniz gibi teknik servis bu işi halledebilir. Cevabınız için teşekkür ederim.

Ekrana hiçbir görüntü gelmiyor. Dediğim gibi anakart pilini de çıkardım ama hala görüntü alamadım. Bugün en güncel BIOS sürümünü kurmaya çalışacağım. BIOS kurtarma veya yeniden yazma işlemi hakkında bir bilgim yok ama dediğiniz gibi teknik servis bu işi halledebilir. Cevabınız için teşekkür ederim.

BIOS yanlış yüklendi ise ve yeniden yüklenme imkanı var ise bilen biri yükleyebilir. Eğer BIOS çip zarar gördü ise servise verebilirsiniz.

Sanırım anakart temelli bir sorun yaşıyorum. İşin kötü yanı anakartım şu anda demonte bir halde. Teknik servise göndereceğim, sorun yaratan parçanın hangisi olduğunu tespit etmelerini isteyeceğim. BIOS‘u flash belleketen güncellememe rağmen bir değişiklik olmadı. PSU da sorun yaratıyor olabilir diye düşünüyorum. Kafayı yemek üzereyim.

Sanırım anakart temelli bir sorun yaşıyorum. İşin kötü yanı anakartım şu anda demonte bir halde. Teknik servise göndereceğim, sorun yaratan parçanın hangisi olduğunu tespit etmelerini isteyeceğim. Bıos‘u flash belleketen güncellememe rağmen bir değişiklik olmadı. PSU da sorun yaratıyor olabilir diye düşünüyorum. Kafayı yemek üzereyim.

BIOS'a giriyor ise RAM testi yapıp sorun var mı bakabilirsin?

Bir de anakart pinlerin de yamulma var mı bak bakalım. Benim anakart da pin yamulmuştu ondan hata veriyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı