Görüntü gelmiyor ve DRAM ışığı yanıyor

Kralx

Femtopat
Daha fazla  
Bugün topladigim bilgisayarda DRAM ışığı yanıyor ve ekrana görüntü gelmiyor. RAM'leri tek tek denedim, parçaların hepsi sıfır. Ayrica anakarta takılı mouse ve klavyenin de.

IMG_20201226_224338.jpg

IMG_20201226_224159.jpg

Işıkları gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, 1-3 ve 2-4 olarak denediniz mi? BIOS pilini sök tak yaparak da deneyin.

Anladım hocam. RGB biraz engel oluyor. BIOS pili sökerek sıfırlayıp deneyin.

Arkadaşlar sistemi yeni topladım, hiç görüntü alamıyorum ve ayrıca sürekli dram ledim yanıyor, paraya kıydım ryzen 5 5600x işlemci ve rog b550f anakart aldım sisteme bir türlü görüntü gelmiyor, lütfen yardımcı olun

Artı -1 Eksi
Arkadaşlar sistemi yeni topladım, hiç görüntü alamıyorum ve ayrıca sürekli DRAM LED'im yanıyor, paraya kıydım Ryzen 5 5600X işlemci ve ROG B550F anakart aldım sisteme bir türlü görüntü gelmiyor,

K. B biraz geç oldu ama aynilari bende de var. İnternete BIOS flashback yaz aynı yontemle USB takarak BIOS'unu güncelle.

Hocam bende ASUS ROG STRIX B550'e ile aynı sorunu yaşıyorum. Çok araştırma yaptım yabancı siteler falan tam çözüm olmamakla beraber bir şeyler önerebilirim. 1.soru monitöre DisplayPort ile mi bağlanıyorsun? Eğer öyleyse HDMI'dan bağlayıp dene. Anakart hangi kodu veriyor ona bak bende 8D hatası var sanırım BIOS uyuşmazlığı oluyor RAM'lerle. Olmazsa BIOS ayarlarından soc voltage ayarı düşürebilirsin. Son olarak cold Boot problem diye aratırsan öyle bir problemde olabilir onun içinde arkadaki PSU eğer oradan kapatma. Sadece bilgisayar açma kapama düğmesini kullan bazen sistem cold Boot problemi ondan da olabiliyor. En son olarak da BIOS'un güncel değilse flash ile güncelleyip deneyebilirsin.

Geri
Yukarı