ASUS TUF Dash F15 FX516PM-AZ003 nasıl?

Bütçe
20000-25000

XXXlimon

Centipat
Daha fazla  
Bütçem 20-25k arası ve bir Gaming laptop arıyorum. Bu bilgisayara ve birkaç benzer Monster serisi ile Excalibur serisi bilgisayara rastladım. Biraz araştırma yaptıktan sonra insanların Monster ve Excalibur hakkında hep şikayetci olduğunu gördüm. Isınma yapmayan sorunsuz bir bilgisayara ihtiyacım var, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçem 20-25k arası ve bir Gaming laptop arıyorum. Bu bilgisayara ve birkaç benzer Monster serisi ile Excalibur serisi bilgisayara rastladım. Biraz araştırma yaptıktan sonra insanların Monster ve Excalibur hakkında hep şikayetci olduğunu gördüm. Isınma yapmayan sorunsuz bir bilgisayara ihtiyacım var, yardımcı olursanız sevinirim.

Max Q 3060a sahip bu model Monster'ın Clevo kasa modellerı kotü bu model Clevo değil tongfang, alabilirsiniz Monster Tulpar T7 V20.4 i7-11800H 16 GB 512GB SSD RTX3060 17.3'' Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

@Artoria Pendragon birkaç sorunun cevaplarında da bu modelden gördüm. Maddi durumum anca bu civarlarda ve uzunca bir süre kullanmam lazım. Son kararlarım da bu model üzerine sanırım.

Önerdiğim modelde TUF'la ayni fiyat bandinda ve performans olarak çok önde hangisine karar verdiniz.

Önerdiğim modelde TUF'la ayni fiyat bandinda ve performans olarak çok önde hangisine karar verdiniz.
Monster'ın neden daha iyi performanslı olduğunu tam olarak anlamadım, bir tek işlemcisi daha ön planda değil mi. Şahsen depolama alanına fazlaca ihtiyaç duyuyorum şuanki bilgisayarımda 512 ssd bana yetmiyor. Sizin de fikrinizi duymak isterim

Monster'ın neden daha iyi performanslı olduğunu tam olarak anlamadım, bir tek işlemcisi daha ön planda değil mi? Şahsen depolama alanına fazlaca ihtiyaç duyuyorum şu anki bilgisayarımda 512 SSD bana yetmiyor. Sizin de fikrinizi duymak isterim.

Hocam aradaki fark o değil işlemcide var fakat ASUS'taki ekran karti 90W iken Monster'daki 130W isterseniz youtebedan performans farklarini izleyebilirsiniz ASUS yanılmıyorsam ya 95 ya 90W olmasi lazim.

Hmm, anladım. Peki önerebileceğiniz RTX3060 sularında 1TB SSD olan bir model var mı acaba?

Hocam SSD'yi sonradan ekliyebilirsiniz bence performansdan vazgecmenize gerek yok, bu bütçede Max-P ekran kartina sahip olup MUX barindiran başka cihaz yok.

Bilmememi mazur görün ekleyebilirsiniz dediğiniz USB ile dışarıdan mı yoksa donanım olarak mı?

Hayır hocam kasanın içine kendiniz ekleme yapabiliyorsunuz yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı