ASUS TUF Dash F15 laptopta cızırtı

Republique

Decapat
Daha fazla  
Selam. ASUS TUF Dash F15 laptopumda videoyu 10 saniye ileri ve geri aldığımda veya ses düzeyi ile oynadığımda ses cızırtısı duyuyorum. Kulaklığımla alakalı değil başka kulaklıkta da aynısı oluyor. Acaba neden olabileceğini düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. MyASUS programından tüm sürücüler güncel mi? Eğer güncel ise yeniden başlattıktan sonra MyASUS programında test kısmı var. Full test yaparak sorunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Hocam teşekkür ederim. Dediklerinizi yaptım sorun ne yazık ki çözülmedi sanırım dosyaları koruyarak bilgisayarı sıfırlamayı deneyeceğim.

Sorunu algılayamıyor bilgisayar

Son düzenleme:
Eğer hala sıfırlamadıysanız, bir şey söyleyeceğim. Hangi video oynatıcı ile videoları oynatıyorsunuz? Bilgisayarın kendisinin mi? Yoksa Windows Player mi?

Sıfırlama değilde bu belli bir zamandaki ayarlara geri dönme olayı var ya sistem geri yükleme diye geçiyor sanırım. Onu denedim sonra windows bozuldu tekrar bugüne çevirdim sorun devam ediyor . Bilgisayarın kendi video oynatıcısını kullanıyorum . Uzamsal sesleride değiştirdim ama hala sorun devam etti .

Hocam indirdiğim müziklerde sorun olmuyor youtube de oluyor sorunuzu tam anlamadım da.

Sıfırlama değilde bu belli bir zamandaki ayarlara geri dönme olayı var ya sistem geri yükleme diye geçiyor sanırım. Onu denedim sonra windows bozuldu tekrar bugüne çevirdim sorun devam ediyor . Bilgisayarın kendi video oynatıcısını kullanıyorum . Uzamsal sesleride değiştirdim ama hala sorun devam etti .

Hocam indirdiğim müziklerde sorun olmuyor youtube de oluyor sorunuzu tam anlamadım da.
Yani demek istediğim video izlerken cızırtı oluyor diyorsunuz, videoyu nereden izlerken? YouTube'dan izlediğinizde oluyorsa, laptopun harici ekran kartının sürücülerini güncelleyin. Bir de laptopu 4 saatten fazla açık bırakmamanızı öneririm.

Denedim de indirdiğim müzikde de oluyormuş. Evet laptop çok uzun süreler açık kalıyor ne yazık ki . Bende ilk defa karşılaştım böyle bir şey ile sesi veya videoyu 10 saniye ileri geri almamla cızırtının alakası baya garip . Başka kulaktıkta da aynı şeyi deneyimlediğime göre bilgisayarda sorun oluştu sanırım. Twitter , youtube veya indirdiğim müziklerde oluyor :/.

Yeni konular

Geri
Yukarı