ASUS TUF Dash F15 performansı

SarpKopaT

Picopat
Daha fazla  
Yani bu konuyu meraktan açtım. ASUS TUF Dash F15 laptopum var. i7 12650h ve RTX 3060 ama masaüstünde RTX 3070. Laptop ekran kartlarından da 3080 seviyesinde bir performans alıyorum. Yani RTX 3060'ın çok üstü bir performans. Nedeni nedir?

Yani bu konuyu meraktan açtım. ASUS TUF Dash F15 laptopum var. i7 12650h ve RTX 3060 ama masaüstünde RTX 3070. laptop ekran kartlarından da 3080 seviyesinde bir performans alıyorum. Yani RTX 3060'ın çok üstü bir performans. Nedeni nedir?

Hocam tam anlayamadım yazdığınızı ama şunu söyleyeyim. Laptop ekran kartları masaüstü ekran kartları ile aynı marka ve modelde olsa bile laptopta performans kayıpları vardır PC'ye göre. Yani RTX 3070 laptop sürümü ile masaüstü 3070'in performansı bir olmaz ancak yakın olur. Masaüstünde kartın tam gücünü hissedersiniz.

Hocam tam anlayamadım yazdığınızı ama şunu söyleyeyim. Laptop ekran kartları masaüstü ekran kartları ile aynı marka ve modelde olsa bile laptopta performans kayıpları vardır PC'ye göre. Yani RTX 3070 laptop sürümü ile masaüstü 3070'in performansı bir olmaz ancak yakın olur. Masaüstünde kartın tam gücünü hissedersiniz.

Demek istediğim 3060 ı'm var ama 3080 civarı performans veriyor. Ben de anlamyamadım artık laptopun mühendisliğinden de olabilir. İnceleme videosunda da RTX 3060'ın çok üstünde bir. Performans veriyor du.

Hocam markalar ekran kartlarına istedikleri watt degerlerini verebiliyorlar senin laptopta galiba 105 watt 3060 var bazı markalar 95 watt gibi daga düsük degerler verebiliyor o yüzden aslında laptopta hangi ekran kartı olduğuna baktıktan sonra watt degerine bakılmalı watt degeri yüksek olan daga performanslı olur fakat daga fazla enerji harcar.

Hocam markalar ekran kartlarına istedikleri watt degerlerini verebiliyorlar senin laptopta galiba 105 watt 3060 var bazı markalar 95 watt gibi daga düsük degerler verebiliyor o yüzden aslında laptopta hangi ekran kartı olduğuna baktıktan sonra watt degerine bakılmalı watt degeri yüksek olan daga performanslı olur fakat daga fazla enerji harcar.

Orasını biliyorum ama bu masaüstünden bile daha fazla performans veriyor.

Armoury Crate Ultimate moda aldım bir de MUX Switch'im var bir de özellik var işlemcinin watı bayağı yüksek o watın 15 watını GPU'ya aktarıyor ve GPU 15 watt yükseliyor ve sonuç olarak 3080 performansına yakın alıyorum laptop seviyesinde yani extra bir ayar yok hepsi laptopun kendi özelliği.

Yeni konular

Geri
Yukarı