ASUS TUF Dash F15 monitör bağlayınca Hz nasıl değişir?

Beğenmeni tavsiye etmem. Ghosting seviyesi çok yüksek bir monitör. Keyif vermek yerine göz bozan gerçekten kötü bir monitör. Forumda bununla alakalı konular (yüzlerce) ve kesin cevaplarım var. Monitör konularına genelde bakan biriyim.

Anladım. Peki önerdiğin marka ya da model var mıdır? 144 ya da 165 Hz arıyorum. Fiyat farkları çok olmadığı için 165 de diyebiliriz. Samsung dışında MSI'yla ASUS kaliteli gibi geliyor. Acer falan pek bulaşmak istemiyorum öyle markalara. Senin önerdiklerin nelerdir?

MSI 23.8" G2412 170Hz 1ms​

Bu model iyi midir mesela.

Anladım. Peki önerdiğin marka ya da model var mıdır? 144 ya da 165 Hz arıyorum. Fiyat farkları çok olmadığı için 165 de diyebiliriz. Samsung dışında MSI'yla ASUS kaliteli gibi geliyor. Acer falan pek bulaşmak istemiyorum öyle markalara. Senin önerdiklerin nelerdir?

MSI 23.8" G2412 170Hz 1ms​

Bu model iyi midir mesela.

Monitör için bütçen nedir? G2412'ye alternatif çıkıyor mu diye bakacağım.

3.5-4K civarı falan. Eğer gerçekten değecek bir fark varsa 4.5-5'e kadar çıkabilirim belki.

Tam 5K'ya HP Omen 25i (22J05E9) Monitör bu HP var. Kendisi baş tacımız bir monitördür. Eğer bütçe zorlamıyor ve pivot-asansör sisteminin olmaması seni etkilemiyorsa kesin alınır.
Amazon.com.tr bir de bu AOC'u öneririm. SP modeli SPU'nun bir tık kısık hali ama görüntü kalitesi birebir aynı.
Bunlara yönelebilirsin. Diyelim yönelmedin G2412 aldın. Asla üzmez.

Anladım. Valla Hz ve ms dışında monitör de pek bir şey anlamam. Sana denk geldiğim iyi oldu :) o zaman bütçem yeterse dediğin 2 monitörü yetmezse MSI'ı çekeyim ben. Ya da şöyle bir şey yapsam MSI'ın 27 inç olan modelini alsam. Attığın Omen'le aynı fiyat sanırım bu kasım indirimlerinde. MSI üzmez bizi herhalde :D

Anladım. Vallahi Hz ve ms dışında monitör de pek bir şey anlamam. Sana denk geldiğim iyi oldu :) o zaman bütçem yeterse dediğin 2 monitörü yetmezse MSI'ı çekeyim ben. Ya da şöyle bir şey yapsam MSI'ın 27 inç olan modelini alsam. Attığın Omen'le aynı fiyat sanırım bu kasım indirimlerinde. MSI üzmez bizi herhalde :D

Şu an da baktım da AOC'un 27 inç modeli ile MSI'ın 27 inç modeli aynı fiyat. 27 inç istersem AOC-MSI arasından hangisini tercih edeyim sence?

Şu an da baktım da AOC'un 27 inç modeli ile MSI'ın 27 inç modeli aynı fiyat. 27 inç istersem AOC-MSI arasından hangisini tercih edeyim sence?

AOC genelde başı çeken modellere sahip F/P ürünler üretiyor. Tayvan'lı mühendisler iyi monitörler çıkartıyor.
MSI'da üzmez ama AOC kalite açısından daha öncü modele sahip. Görüntü kalitesi de bir o kadar başarılı. MSI'da pivot desteği yok aynı para ama AOC'da pivot var.
AOC 27" 27G2SPU/BK 165Hz 1ms HDMI DP D-SUB AdaptiveSync USB 3.2 Pivot FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA 6.400 TL görünüyor burada. Siz nereden baktınız?

AOC genelde başı çeken modellere sahip F/P ürünler üretiyor. Tayvan'lı mühendisler iyi monitörler çıkartıyor.
MSI'da üzmez ama AOC kalite açısından daha öncü modele sahip. Görüntü kalitesi de bir o kadar başarılı. MSI'da pivot desteği yok aynı para ama AOC'da pivot var.
AOC 27" 27G2SPU/BK 165Hz 1ms HDMI DP D-SUB AdaptiveSync USB 3.2 Pivot FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA 6.400 TL görünüyor burada. Siz nereden baktınız?

Trendyol'dan baktım. MSI'a Hepsiburada'dan baktım. Pivot benim için pek önemli olmadığından benim gönül sanki MSI'a kayıyor nedense :D ama aklımda sadece tek bir soru kaldı. Dönüştürücü verimli olur mu sence? Bir de Type-C to DP kablosunu kaliteli bir şey mi almak lazım yoksa ucuz bir adaptör de iş görür mü acaba?

Trendyol'dan baktım. MSI'a Hepsiburada'dan baktım. Pivot benim için pek önemli olmadığından benim gönül sanki MSI'a kayıyor nedense :D ama aklımda sadece tek bir soru kaldı. Dönüştürücü verimli olur mu sence? Bir de Type-C to DP kablosunu kaliteli bir şey mi almak lazım yoksa ucuz bir adaptör de iş görür mü acaba?

Fark etmez MSI veya AOC. Hepsi sizi memnun edecektir.
Dönüştürücüye bağlı memnuniyetin. Fakat önermem.
Type-C to DP işi zor.
Bu ürünü alman gerekiyor normalde. Çünkü yeni nesil laptopların Typ-C portunun USB kısmı Gen2 olarak üretildi. Gen1 bağlantılı kablo ile görüntü alamıyorsun. Bu Pusat'da 1 aydır stokta yok. Bu yüzden adaptör lazım.

Fark etmez MSI veya AOC. Hepsi sizi memnun edecektir.
Dönüştürücüye bağlı memnuniyetin. Fakat önermem.
Type-C to DP işi zor.
Bu ürünü alman gerekiyor normalde. Çünkü yeni nesil laptopların typ-C portunun USB kısmı gen2 olarak üretildi. Gen1 bağlantılı kablo ile görüntü alamıyorsun. Bu Pusat'da 1 aydır stokta yok. Bu yüzden adaptör lazım.

Anladım. O zaman şimdilik idareten bir adaptör ya da HDMI'yla 144 Hz alıp bu ürün gelince bunu da alabilirim belki. En en en kötü ihtimalle artık 144 Hz kullanırız. Gideyim de kasım bitmeden şu MSI'ı sipariş edeyim o zaman. Tüm yardımların için çok teşekkür ederim. <3

Anladım. O zaman şimdilik idareten bir adaptör ya da HDMI'yla 144 Hz alıp bu ürün gelince bunu da alabilirim belki. En en en kötü ihtimalle artık 144 Hz kullanırız. Gideyim de kasım bitmeden şu MSI'ı sipariş edeyim o zaman. Tüm yardımların için çok teşekkür ederim. <3

Adaptörde sıkıntı yok.
Amazon.com.tr G-Sync'te açılıyor, istediğin Hz'de alıyorsun. Buna bütçe ayırana kadar HDMI kullan. Sonra buna geçersin. Monitör geldiğinde de ölü piksel testini unutma. 👍

Geri
Yukarı