Çözüldü ASUS TUF Dash F15 şarjda değilken kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmet Çavdar

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Aspire A715-75G - İ5 10300H 2.5 GHz Turbo 4.5 GHZ - Intel UHD Graphics & GTX 1650 - 16 GB 2933 MHz

Asus TUF Gaming FX-505DT BQ180T - R5 3550H 2.1 GHz Turbo 3.7 GHz - Vega 8 & GTX 1650 - 16 GB 2400 MHz
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Arkadaşlar selam. Cihazım şarjda değilken normal işlemlerde bile kasıyor. Laptopların bataryada gücü kısıtladığını biliyorum ama bahsettiğim kasma ve yavaşlama oyunlar için değil, bildiğimiz masaüstünde gezinirken bile arada takılıyor cihaz. Sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim?

Çözüm
Arkadaşlar konuya güncelleme yapmayı unutmuşum, konuyu açtığımda cihazı yeni almıştım ve sürücüleri güncelleme fırsatı bulamamıştım henüz. Güncellemeleri yapınca her şey normale döndü. Yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ederim.
Arkadaşlar selam. Cihazım şarjda değilken normal işlemlerde bile kasıyor. Laptopların bataryada gücü kısıtladığını biliyorum ama bahsettiğim kasma ve yavaşlama oyunlar için değil, bildiğimiz masaüstünde gezinirken bile arada takılıyor cihaz. Sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim?
İgpu modunu açın, düzelecektir. Kendi yazılımında basit bir şekilde açılıp kapanıyor.

Suanki laptop’um farkli marka tam hatirlamiyorum ancak armory crate’de sagda yer aliyordu sanirsam.
1681585477370.png

Hocam şu ekran görüntüsünü alırken bile ne eziyet çektim. Armoury crate uygulamasını yükledikten sonra oldu bu sorun.

Arkadaşlar konuya güncelleme yapmayı unutmuşum, konuyu açtığımda cihazı yeni almıştım ve sürücüleri güncelleme fırsatı bulamamıştım henüz. Güncellemeleri yapınca her şey normale döndü. Yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ederim.

Çözüm
Hangi güncellemeleri yaptınız? Myasus ile mi yoksa elle mi kurdunuz? Elle kurduysanız hangi driverları kurdunuz. Bunları yanıtlarsanız çok sevinirim. Ben de aynı sorunu yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı