ASUS TUF ekran kartının orta fanı yalpalıyor

Prodigybiri

Hectopat
Ekran kartımdan deliler gibi ses çıktığı için daha önce de başlıklar açmıştım. Bugün gene bakınırken ortanca fanın diğer fanlardan daha çok yalpaladığını, sanki boştaymış gibi dokunduğunuzda hareket ettiğini fark ettim. Bunun için ne yapabilirim?

Not: Ekran kartı içini açma vs gibi işlemlerde çok bir bilgim yok
Ses:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ortanca fan:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Fanınızın sanki boştaymış gibi fanının hareket etmesi zaten normal bir şey.Rahat hareket etmiyorsa şüphelenmeniz gerekiyor.Sesin sebebi bariz ısınma.Ekran kartı sıcaklıklarınız ne alemde.

Fanı öyle döndürmeyin, zaten normalde fanların belli bir balansı vardır, belli ki bozmuşsunuz, aldığınız yer ile görüşün pek bilmiyorsanız, kolay gelsin.

Fanınızın sanki boştaymış gibi fanının hareket etmesi zaten normal bir şey. Rahat hareket etmiyorsa şüphelenmeniz gerekiyor. Sesin sebebi bariz ısınma. Ekran kartı sıcaklıklarınız ne alemde.

Yük altındayken çektiğim bir videoydu 73 derecelerdeydi.
boşta çıkardığı ses ise bu 44 derecelerde

Fanı öyle döndürmeyin, zaten normalde fanların belli bir balansı vardır, belli ki bozmuşsunuz, aldığınız yer ile görüşün pek bilmiyorsanız, kolay gelsin.

İlk zamanlardan beri olan bir ses garantiye verdim bir sefer sesin performansa etkisi yok dediler geri yolladılar.
Fan seside, mekanik durumuda normal.

Benden daha bilgilisiniz muhtemelen size saygım sonsuz fakat ben de ilk defa bilgisayar kullanmıyorum bu ses bana aşırı geldi.

İlk zamanlardan beri olan bir ses garantiye verdim bir sefer sesin performansa etkisi yok dediler geri yolladılar.
Böyle bir saçmalık olamaz.Coil whine var.Garantisi mevcut ise tamir edilmesine yoksa tüketici haklarına başvuracağınızı söyleyin.Paşa paşa alırlar.

Hocam bu fan balansı olayı nedir?
Ben de duydum önceden ama tam anlayamadım.
Sanırım ortasına çok bastırırsan tam performans veremiyormuş, doğru mu?

Bobin sesi bu şekilde değil cızırtı gibi gelir. Tekrar göndersende bişi değişmiyecek. Mahkemeyede versen uzman biri inceleyip iade isteğini reddedebilir. Sahip olduğun TUF serisi rezil bir seri. Kronik ısınma problemliydi zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı