ASUS TUF F15 1660 Ti GPU oyunda 86-87 derece

Astroperator

Picopat
Daha fazla  
Bütün oynadığım oyunları ultrada oynuyorum FPS düşmesi ya da düşük FPS almıyorum ama 86-87 derece dolaşması sıkıntılı mı bilmiyorum. Bütün oyunlarda aynı sıcaklık ve dediğim gibi hepsini ultrada oynuyorum.

Laptopsa normal değilse aynı ekran kartı bende var en fazla 78 derece oluyor macun yenilemeni ya da fanları temizlemeni öneririm.

Bence uzun vadede zarar verebilir bu sıcaklıklar. Fpsi sabitleyebilirsiniz. Soğutucu kullanabilirsiniz 3-5°C düşürür. Laptopunuzda mux varsa muxu kapatabilirsiniz Veya fanı turbo moduna alın.

Laptopsa normal değilse aynı ekran kartı bende var en fazla 78 derece oluyor macun yenilemeni ya da fanları temizlemeni öneririm.
Laptop
MSI Afterburner'dan fan ayarı yap. O sıcaklıklar yüksek. Fan ayarı ile 60 dereceyi geçmez yüksek ihtimal.
fan ayarı olarak Asus armoury den turbo fan yapsam şu an performans gözüküyor
Bence uzun vadede zarar verebilir bu sıcaklıklar. Fpsi sabitleyebilirsiniz. Soğutucu kullanabilirsiniz 3-5°C düşürür. Laptopunuzda mux varsa muxu kapatabilirsiniz Veya fanı turbo moduna alın.
fps sabit soğutucu da var

Hatta işlemciyi de normalde 4.5 ghz ben 2.2 ghz kullanıyorum sıcaklıklar düşsün diye tozlarını temizleticem ama temizlemene kadar bir ayar yapmam lazım

Laptop.

Fan ayarı olarak ASUS Armoury'den Turbo fan yapsam şu an performans gözüküyor.

FPS sabit soğutucu da var.

Hatta işlemciyi de normalde 4.5 GHz ben 2.2 GHz kullanıyorum sıcaklıklar düşsün diye tozlarını temizleticem ama temizlemene kadar bir ayar yapmam lazım.

O programı kullanmadım bilmiyorum bu yüzden bir şey diyemem. Afterburner'dan yapılabiliyor ayarlar. Ben de şu an R9 270X var normal de bayağı ısınan bir kart fan ayarı ile 60 dereceyi bile görmüyor şu an da oyunlar da falan.

Geri
Yukarı