ASUS TUF F15 Armoury Crate uktimate GPU modu yok

adam2001tr

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese kolay gelsin iyi günler.
ASUS TUF F15 3050 Ti ekran kartlı bilgisayarımda Armoury Crate uygulamasında GPU modu kısmında Ultimate modu yok.
Sadece standart eco ve optimize modlar var ancak internette hangi ASUS PC'ye baksam Ultimate GPU modu gözüküyor.
Sorun nedir acaba biliyor musunuz?
Ayrıca uygulama günceldir.

Bildiğim kadarıyla 3050 Ti bulunan hiçbir laptopta MUX Switch bulunmuyor, en aşağı 3060 Max-P laptoplarda MUX Switch özelliği bulunuyor.

Ne gibi bir yol izlememi tavsiye edersiniz. Ayrıca 11400H i5 işlemcim Turbo Boost açıkken.
4.5 GHz güç vermesi gerekirken daha 4.1 GHz gücün üstüne çıktığını görmedim.
Ve ASUS TUF F15 RTX3050 Ti kullanan arkadaşım varsa ve buradan yazarsa çok memnun olurum :)

Ne gibi bir yol izlememi tavsiye edersiniz. Ayrıca 11400H i5 işlemcim Turbo Boost açıkken.
4.5 GHz güç vermesi gerekirken daha 4.1 GHz gücün üstüne çıktığını görmedim.
Ve ASUS TUF F15 RTX3050 Ti kullanan arkadaşım varsa ve buradan yazarsa çok memnun olurum :)
Çözüm bulabildiniz mi

Ultimate modu MUX Switch'i etkin ettiği için sizin modelde olmayabilir belki.

Hayır alakası yok, bende de arkadaşımda da RTX3050 var. Ultimate GPU mode bende yok ama arkadaşımda var. GPU'nun desteklediği overclock özelliği ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Tükettiği güç değerini değiştirdiği için destekli olması gerekiyordur. Yine de çok araştırıldığında riskli olsa da olmayan Laptop'larda bile eklenebileceğini düşünüyorum. Programı çok farklı şekillerde kurup bazı dosyalar ile üzerinde oynama yapıp eklenebildiğini biliyorum ancak henüz yapamadım. Yapabilirsem buraya eklerim. :)

Desteklenmeyen bir özelliği eklendiğinde eline geçen herhangi bir şey olmayacak, ek olarak normalde dediğim gibi o mod DGPU'ya geçişe yarıyor.

Geri
Yukarı