ASUS TUF F15 FX506HE-HN011 Her Açılışta Disk Taraması Yapıyor

Makaleler
8
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Cihazım daha 5 haftalık. Ani veya düğmeden kapatma gibi şeyler yapmadım. Samsung'un 512 GB M.2 SSD'si mevcut cihazda. Sağlığı ve performansı %100, sıcaklıkları gayet normal değerlerde. Günlük kullanımda da donma kasma gibi hiçbir sorun yok. Sadece açılırken bu şekilde tarama yapıyor, tuşa basıp geçsem de, tarama yapmasına izin versem de her açılışta çıkıyor bu. Son 2-3 gündür yapıyor bunu. Ayrıca tarama yapması 5-6 saniye bile sürmüyor. Bunu nasıl çözebilirim? Format atmam çok zor çünkü yurtta kalıyorum, KYK internetiyle eski düzenimi oturtmak 1 senemi falan alır :)

Dosya Ekleri

• 1fa60c7f-48f1-457e-8937-50e9428c4754.jpg
    1fa60c7f-48f1-457e-8937-50e9428c4754.jpg
    93,9 KB · Görüntüleme: 26
Tarasın hocam SSD hızlı sonuçta belki BIOS'dan halledilebilir ama BIOS'dan hiç anlamıyorsanız bence boş verin SSD oldukça hızlı taramadan bir zarar gelmez bence hocam.

Tarasın hocam SSD hızlı sonuçta belki BIOS'dan halledilebilir ama BIOS'dan hiç anlamıyorsanız bence boş verin SSD oldukça hızlı taramadan bir zarar gelmez bence hocam.
Her seferinde bunu yapması sinir ediyor hocam, BİOS'tan anlıyorum, eğer oradan bir işlemle çözülecekse yapabilirim yani.
Az önce bu işlemi yaptım ve artık taramıyor ancak anladığım kadarıyla C diskini hiçbir zaman taramaya almayacak şekilde bir ayar yapmış oldum. Bunun bir zararı olur mu cihaza?

Başlat'ı tıklatın, Tüm Programlar'ı tıklatın, Donatılar'ın üzerine gelin, Sistem Araçları'nın üzerine gelin ve sonra da Zamanlanmış Görevler'i tıklatın.

Burada ne kadar zamanlanmış şey varsa hepsini devre dışı bırakıp kaldırın/sil.

Hocam bir kullanıcı böyle bir cevap vermiş 3 yıldızlı bir kullanıcı isterseniz deneyebilirsiniz.
Her seferinde bunu yapması sinir ediyor hocam, BİOS'tan anlıyorum, eğer oradan bir işlemle çözülecekse yapabilirim yani.
Az önce bu işlemi yaptım ve artık taramıyor ancak anladığım kadarıyla C diskini hiçbir zaman taramaya almayacak şekilde bir ayar yapmış oldum. Bunun bir zararı olur mu cihaza?

Cevabı bulmuşsunuz hoca gözünüz aydın şimdilik bir sorun yoksa sonradan da bir sorun olmaz bence siz bilgisayarı açıp kapatın normal bir şekilde açılıyorsa sorun yoktur hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı