Çözüldü ASUS TUF F15 FX506LHB mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

incememed

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Turist Rehberi
RAM
32
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
Asus TUF F15 506lH
İşlemci
i5 10. Nesil
Arkadaşlar merhaba. 2 yıl önce ASUS TUF FX505DT model bilgisayarı almıştım. 6 ay önce içerisindeki RAM yetmediği için 2 tane G.Skill 16 GB DDR4 RAM almıştım. Bir ay sonrasında bilgisayar mavi ekran hatası veriyordu ve arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine RAM'leri söküp tekrar taktım ve bu problem bir daha gerçekleşmemişti.
Bu hafta yeni bir bilgisayar aldım ASUS TUF F15 FX506LHB. Bilgisayarda bulunan 8 GB 3200 MHz RAM'i çıkartıp önceki bilgisayarımdaki RAM'leri takıp 32 yaptım ve farklı farklı mavi ekran hataları almaya başladım. Bundan dolayı da RAM'i tekrar çıkarıp taktım ancak nafile. Bir işe yaramadı. ASUS teknik servisi aradığımda RAM'lerin uyumlu olduğunu söyledi. Ancak ben yine de RAM'den kayanklı olduğunu düşünüyorum.
Minidump dosyalarım: minidump - Google Drive
Satın aldığım RAM: GSKILL 16GB Ripjaws DDR4 2400MHz CL16 1.2V Notebook RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Bu arada takılı olan ramler 2600 mhz

Mavi Ekran Hataları : system service exception , dpc watchdog violation, memory management, irql not less or equal

Son düzenleme:
Çözüm
Hayır kullanmayın. Mavi ekran alıp almadığını'da belirtirsen dediklerimi yaptıkan sona konuyu güncelleyelim :)
@claus
İsminizi bilmiyorum o yüzden, Claus bey çok teşekkür ederim. Ramleri değiştirdim. Bios ekranından da ayarları default hale getirdim. Bir problem yaşamadım şimdiye kadar. Zahmet edip yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı