ASUS TUF F15 FX516PC düşük FPS veriyor

Echoriat

Centipat
Daha fazla  
İşlemci: i5-11300h
Ekran kartı: GeForce RTX 3050 4 GB.
RAM: Samsung 3200MHz 8 GB.
SSD: Samsung 512 GB.
3 oyunda test ettim sırasıyla:
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege HIGH-75 FPS.
Assassin's Creed Origins Ultra 43 FPS.
Battlefield 1 ULTRA-45 FPS.
Kontrol ettim işlemcinin ekran kartını kullanmıyor. NVIDIA denetim masasında ayarlar Full performansta fakat FPS değerleri bu şekilde. Sıcaklık değerler ise ortalama 60 derecede. Yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

Kontrol ettim işlemcinin ekran kartını kullanmıyor. NVIDIA denetim masasında ayarlar Full performansta fakat FPS değerleri bu şekilde. Sıcaklık değerler ise ortalama 60 derecede. Yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

R6 Ti bilmem ama digerleri için degerler normal gibi. 16 GB RAM yaparsan cok daha iyi olur.

Değerleriniz normal görünüyor. Dahili ekran kartı ile Nvidia ekran kartını birlikte oyun oynarken kullanmanız pek mümkün değil. Oyun yükünü RTX 3050 yüklenirken dahili ekran kartı gündelik kullanıma yardımcı olmak için konumlandırılır.

R6 Ti bilmem ama digerleri için degerler normal gibi. 16 GB RAM yaparsan cok daha iyi olu
R6 Ti bilmem ama digerleri için degerler normal gibi. 16 GB RAM yaparsan cok daha iyi olur.
Videolardan ve karşılaştırma sitelerinden gördüğüm kadarıyla battlefield 1de ultra ayarlarda 110 fps vermesi gerekiyor. Ayrıca medium ayarlara çektiğimde bile fps artışı olmuyor.
Değerleriniz normal görünüyor. Dahili ekran kartı ile Nvidia ekran kartını birlikte oyun oynarken kullanmanız pek mümkün değil. Oyun yükünü RTX 3050 yüklenirken dahili ekran kartı gündelik kullanıma yardımcı olmak için konumlandırılır.
Ultra medium ve low arasında hiçbir fark olmuyor ultrada 44 fps verirken lowda 50 veriyor. Bilgisayarı daha yeni aldım ve böyle bir sorun vermesi çok sinir bozucu.

Videolardan ve karşılaştırma sitelerinden gördüğüm kadarıyla Battlefield 1'de Ultra ayarlarda 110 FPS vermesi gerekiyor. Ayrıca medium ayarlara çektiğimde bile FPS artışı olmuyor.

Ultra medium ve Low arasında hiçbir fark olmuyor Ultra'da 44 FPS verirken Low'da 50 veriyor. Bilgisayarı daha yeni aldım ve böyle bir sorun vermesi çok sinir bozucu.

Hangi video da 110FPS aliyor?

Videolardan ve karşılaştırma sitelerinden gördüğüm kadarıyla Battlefield 1'de Ultra ayarlarda 110 FPS vermesi gerekiyor. Ayrıca medium ayarlara çektiğimde bile FPS artışı olmuyor.

Ultra medium ve Low arasında hiçbir fark olmuyor Ultra'da 44 FPS verirken Low'da 50 veriyor. Bilgisayarı daha yeni aldım ve böyle bir sorun vermesi çok sinir bozucu.

Donanımsal bir sıkıntı olduğunu pek zannetmiyorum. Sürücülerinizi Windows Update ile güncelleştirin. Ekran kartınızın en son çıkan sürücüsünü indirip yükleyin. Ayrıca oyun ayarlarında FPS kısıtlaması var ise kapatın.

Yine ASUS yine tek kanal RAM yine RTX yine sorun.
Bu firma bunları hiç mi takip etmiyor anlamadım?
Hocam bende de düşük perf. Sıkıntısı var. Çoğu arkadaş RAM al düzelecektir diyor.
Büyük ihtimalle iade edeceğim ama.

Iade gibi islerle ugrasmayin. RAM takin performans aşırı artacak. AC ve BF degerleri normal gibibf1 Ultra'da 110FPS aşırı sallama geldi bana.

Hocam CS de silah yarışında 90'lara kadar FPS düşüşü yaşıyorum.
Valorant zaten 70 60 80 100 110 civarlarında
GTA NVIDIA'nın optimizasyonlu ayarlarında 30'lara kadar iniyor FPS
Hadi RAM kaynaklı diyecektim ama geçenlerde bir arkadaş GTA da 60 altına düşmediğini söyledi aynı cihaz aynı ayarlarda.
Gittim 10k verdim bu cihaza.
Keşke Monster alsaydım dedirtiyor insana.

Hocam CS de silah yarışında 90'lara kadar FPS düşüşü yaşıyorum.
Valorant zaten 70 60 80 100 110 civarlarında
GTA NVIDIA'nın optimizasyonlu ayarlarında 30'lara kadar iniyor FPS
Hadi RAM kaynaklı diyecektim ama geçenlerde bir arkadaş GTA da 60 altına düşmediğini söyledi aynı cihaz aynı ayarlarda.
Gittim 10k verdim bu cihaza.
Keşke Monster alsaydım dedirtiyor insana.

Inaninki RAM'le alakali. RAM kullaniminiz %95'lere ciiiyordur oyunda. 16 GB yaparsaniz rahatlar ve RAM kullanimi 12 GB'a kadar yukselir %99.9.

Geri
Yukarı