ASUS TUF F15 laptop ekranı normal bir şekilde kullanırken bozuldu

Exzex

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Gtx 1650 ti
İşlemci
İ5 10300h
ASUS TUF F15 bir laptop kullanıyorum ve hiçbir şey yapmiyorken sadece YouTube izliyorken bir anda ekran fotoğraftaki gibi oldu. Ama daha sonrasında sürekli belli aralıklarla bakmıştım ve hep bozuktu. Tam ekranın bozulduğuna inanmışken son deneyişimde ekran normal bir sekilde hiçbir şeyi yokmuş gibi çalıştı. Belli bir süre kullandım 10dk civarında ve tekrar aynısı oldu sorun ne olabilir?

Dosya Ekleri

• 20240513_202248.jpg
    20240513_202248.jpg
    43,7 KB · Görüntüleme: 18
ASUS TUF F15 bir laptop kullanıyorum ve hiçbir şey yapmiyorken sadece YouTube izliyorken bir anda ekran fotoğraftaki gibi oldu. Ama daha sonrasında sürekli belli aralıklarla bakmıştım ve hep bozuktu. Tam ekranın bozulduğuna inanmışken son deneyişimde ekran normal bir sekilde hiçbir şeyi yokmuş gibi çalıştı. Belli bir süre kullandım 10dk civarında ve tekrar aynısı oldu sorun ne olabilir?

Fotoğraf yok hocam.

Ekran kartından olabilir belki.

Ekran kartından olduğunu sanmıyorum çünkü laptop olduğundan masaüstünde dahili ekran kartını kullanıyor ve zaten açılırken en azından ASUS logosu görünür veya BIOS görünür ekran kartından olsa ama onlarda görünmüyor.

O zaman başka bir ekran bulup laptopun ekranını söküp aynı uyumlu ekran takıp denemekten başka çare kalmıyor.

Geri
Yukarı