ASUS TUF F15 pildeyken GHz sınırlandırması

yesnt

Decapat
Yer
Çukurova, Adana
Daha fazla  
Merhaba! Geçenlerde bir ASUS TUF F15 satın aldım. 16 GB RAM i5 11.nesil ve SSD'li sistemim var. Pil kullanımında CPU kullanımı sınırlanıyor. Ve internette gezinmek bile çok zor oluyor. Bunun normal olduğunu düşünmüyorum. Bu yazıyı yazarken bile işkence görüyorum.
Bu şarja bağlıyken:

fuj5ruz354ua1.png

Bu da pildeyken:

qi6v3jp954ua1.png

15 senedir bilgisayar kullanıyorum, farklı laptoplarda da çalıştım. Normal yazmaya gelecek arkadaşlar; bu normal değil. i5 7.nesil işlemcili diğer laptopumda bile takılmalar olmuyor. Fikri olanlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bunu siz söyleyince fark ettim aynısı bende de oluyor. Bayağı araştırdım ama mantıken sürekli yüksek hızda çalışırsa pil 15dk falan gider herhalde.

Merhaba! Geçenlerde bir ASUS TUF F15 satın aldım. 16 GB RAM i5 11.nesil ve SSD'li sistemim var. Pil kullanımında CPU kullanımı sınırlanıyor. Ve internette gezinmek bile çok zor oluyor. Bunun normal olduğunu düşünmüyorum. Bu yazıyı yazarken bile işkence görüyorum.
Bu şarja bağlıyken:

Eki Görüntüle 1741753

Bu da pildeyken:

Eki Görüntüle 1741754

15 senedir bilgisayar kullanıyorum, farklı laptoplarda da çalıştım. Normal yazmaya gelecek arkadaşlar; bu normal değil. i5 7.nesil işlemcili diğer laptopumda bile takılmalar olmuyor. Fikri olanlara şimdiden teşekkürler.

Bu kadar değil ama bende de video izlerken kasma oluyor 1080p de. Armory createden performansa alıyorsunuz değil mi?

Hocam bunu siz söyleyince fark ettim aynısı bende de oluyor. Bayağı araştırdım ama mantıken sürekli yüksek hızda çalışırsa pil 15dk falan gider herhalde.
Hayır hocam, gitmez, neden gitsin? Yüksek bir hız istemiyorum normal hızında çalışsın yeter. Diğer laptopum çatır çutur 2-3 saat gidiyor.

Redditten biraz araştırma yaptım. Asus'un bu benim aldığım modelinin bir problemiymiş. Çözüm bulamadım. 1ghz işlemci hızı gerçekten böyle bir canavar için çok ayıp. Yani kütüphanede çalışırken rezil ediyor cihaz beni böyle.

Bu kadar değil ama bende de video izlerken kasma oluyor 1080p de. Armory createden performansa alıyorsunuz değil mi?
Aklınıza gelebilecek her türlü ayarı yaptım. Güç seçeneklerinden tutun, regedit ayarlarına kadar. Yok, düzelmiyor. Keşke sadece youtube'da olsa.

Güç modlarını kontrol ettiniz mi denetim masasında? Oradan pildeyken maksimum işlemci kullanımını kontrol edin. Oradaki değeri 100'e ya da istediğiniz değere çekin.

Geri
Yukarı