ASUS TUF F15 pildeyken GHz sınırlandırması

Arkadaşlar deneme-yanılma yoluyla sorunu çözdüm. İnanması güç ama bilgisayara epic games yükleyince bu sorun oluyor. Epic games launcher arkada çalışınca işlemci hızı bu şekilde oluyor. Epic games'i kaldırarak çözdüm.
Kaldırmanıza gerek yok. Sadece başlangıçta açılmasını engellerseniz yine sorun çözülür.

Arkadaşlar deneme-yanılma yoluyla sorunu çözdüm. İnanması güç ama bilgisayara epic games yükleyince bu sorun oluyor. Epic games launcher arkada çalışınca işlemci hızı bu şekilde düşüyor. Epic games'i kaldırarak çözdüm.
bende de aynı sorun var pildeyken işlemci 1 ghz de hep ama bende epic games yok başka bir yöntemi varsa lütfen söyler misin

Githubdan G-helper indirip optimize modda kullanın.
Hocam bende de aynı sorun var, dediğiniz uygulamayı yükledim ama nvida ekran kartı sürücülerini devre dışı bırakıyor. Prize bağladığımda bilgisayara restart atmam gerekiyor. Bu sorun sizde de var mı? Yoksa kalıcı çözüm bu değil mi? Bir de sizde Armoury Crate uygulaması yüklü mü?

Hocam bende de aynı sorun var, dediğiniz uygulamayı yükledim ama nvida ekran kartı sürücülerini devre dışı bırakıyor. Prize bağladığımda bilgisayara restart atmam gerekiyor. Bu sorun sizde de var mı? Yoksa kalıcı çözüm bu değil mi? Bir de sizde Armoury Crate uygulaması yüklü mü?
Optimize modun amacı da o zaten. Cihaz pildeyken nvidia kartı devre dışı bırakıyor. Şarja takınca tekrar devreye giriyor. Ekran kartı birkaç dakika geç gelebilir. Armoury Crate kullanmayın.

Geri
Yukarı