Çözüldü ASUS TUF FX505DU ile yayın yapılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Dizüstülerde üreticiler darboğaz yapacak iki bileşeni kolay kolay yan yana koymaz. Dizüstünde büyük ihtimalle Max-Q 1660Ti kullanılmıştır. Ryzen 5 3550H'ye darboğaz yapmaz.
Ya neden anlamamakta ısrar ediyorsunuz?
@Techno.Patates ve @ylmzfr bakın;
İki kart arasındaki fark %30. Neredeyse biri diğerinin iki katı. Ne alaka RTX 2060'a darboğaz yapan işlemcinin GTX 1660Ti Max-Q'ya darboğaz yapacağı?

Anlamamakta ısrar etme durumumuz yok sevgili kardeşim. Sen ısrarcı oluyorsun. Birde şöyle bir durum var arkadaş almış kullanmış en azından ve bende de ürün halen mevcut ben beğenmediğim için kaedeşimin bilgisayar ihtiyacı olduğundan ona vermişken neden üsteliyorsun :) Kullanan video izleyenden daha mı az bilecek? Amacım tartışmak değil yanlış anlama lütfen, sadece incelemelerin objektif olmadığını ve bazı kanalların satış kaygısıyla sponsorluk vs. aldığını da unutma lütfen.

Bak, son kez özet geçiyorum. RTX 2060 ile GTX 1660Ti arasında ne kadar fark var? %30. Ryzen 7 3750H buna darboğaz yapıyor diyelim. Ryzen 5 3550H ile Ryzen 7 3750H arasındaki fark kaç? ~%1-2. Yani, Ryzen 5 3550H ile Ryzen 7 3750H aynı diyebiliriz. Buna bakılarak, Ryzen 5 3550H, GTX 1660Ti Max-Q'ya darboğaz yapmaz. Normal 1660Ti için bir şey söyleyemem. Ama Max-Q'ya darboğaz yapmaz. Çoğu dizüstü üreticisi, daha az güç harcadığından dolayı Max-Q modelini tercih eder.

Bende aynı laptop var halen. Bende birkaç arkadaşa laf anlatamadım :) ben gerçi iade etmedim, kardeşim kullanıyor :) ve evet Ryzen 7 3750H bile darboğaz yapıyor maalesef.
İlk uyarında seni dinleseydim şu an bilgisayarımı kullanıyordum. Seni dinlemedim iade onay kargo derken hala yeni bilgisayarımın gelmesini bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı