ASUS TUF FX506HEB-HN148 nasıl?

Mehmetts

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, öncelikle iyi akşamlar. Üniversite ve gereklilik amacıyla bilgisayar yenileyeceğim ama TUF serisi hakkında oldukça kararsız kaldım. Bazı arkadaşlar yeni seri TUF'larda ısınma sorununun ortadan kalktığını, bazıları kalkmadığını, bazıları da 3050 olmasına rağmen nedense CS:GO gibi basit bir oyunda dahi 100 FPS gibi komik bir değer aldığını söylemiş.(driver güncellemesi kaynaklı sorun olduğunu düşünüyorum. 100 FPS alması mümkün değil bu sistemle)

Soruma gelirsek: Bu seri hakkında ne düşünüyorsunuz? Almayı düşündüğüm bilgisayar modeli ektedir: Daha sonra ram yükseltmesi yapabilirim. Bilgisayarda birer tane ram ve ssd portu boşta var.

Bir de RTX 3050 (Ti olmayan) modeli var: https://www.hepsiburada.com/asus-tu...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-hbcv00000idwh3

Ama 3050 Ti modelini daha çok düşünüyorum. Ekran kartını biraz araştırdım daha iyi değerler veriyor. Değerli düşüncelerinizi bekliyorum.

Hocam 11300h ile 11400h arasında fark var diyorlar. 11400h biraz daha iyi diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Onun haricinde ikisi arasında sanırsam bir fark yok zaten. Neden bunu da önerdiniz?
Tasarım farklılıkları var (boyut, ağırlık vs.) Ayrıca 144 Hz ekrana sahip.

Tasarım farklılıkları var (boyut, ağırlık vs.) Ayrıca 144 Hz ekrana sahip.

HN-148 de, HN-144 de attığınız ürün gibi 144Hz ekrana sahipler zaten. Siz bu ürünler hakkında bir fikre sahip misiniz? Sizce alınır mı? Ayrıca 700 TL, 3050- 3050 Ti için değer mi sizce?

HN-148 de, HN-144 de attığınız ürün gibi 144Hz ekrana sahipler zaten. Siz bu ürünler hakkında bir fikre sahip misiniz? Sizce alınır mı? Ayrıca 700 TL, 3050- 3050 Ti için değer mi sizce?

144 Hz olduğunu fark etmemiştim. Sizin seçtiğiniz 3050 Ti ekran kartlı model alınabilir bence. 700 TL farkın da ekran kartları arasındaki performans farkına değeceğini düşünüyorum.

Değer. Yeni TUF serisinde ısınma sorununun olduğunu söyleyen kişiler @Venesli gibi sadece TUF konularında "TUF ısınıyor" yazan kullanıcılar oluyor.

Değer. Yeni TUF serisinde ısınma sorununun olduğunu söyleyen kişiler @Venesli gibi sadece TUF konularında "TUF ısınıyor" yazan kullanıcılar oluyor.

😄😄.Değerli yorumun için teşekkür ederim. Bütçem neticesinde 3050'yi veya 3050 Ti'yi alacağım ama her ikisi de size göre de bana göre de güzel gözüküyor. Tekrar teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı