ASUS TUF FX506HM frekansı düşüyor

_Theia_

Hectopat
RAM
32 gb
Ekran kartı
3060
İşlemci
11800h
Bilgisayarım modeli ASUS TUF FX506HM. Bilgisayarım anakart arızası sebebiyle özel bir firmaya tamire gönderdim. Geri geldiğinde ise ekran kartı frekansı kendini 210'a sabitlemiş şekilde kaldı. BIOS güncellemesi yaptım, Windows'u temiz kurulum yaptım, driverları yükledim ama bir türlü sorunu çözemedim. Afterburner'dan frekansı manuel olarak 1200'e aldığımda ısınma sorunu olmadan oyunları oynayabiliyorum. Frekansı şu anda bilgisayar kendisi ayarlamadığı için inanılmaz düşük değerler alıyorum rica etsem bunun çözümünü seyleyebilir misiniz tekrardan teknik servise göndermek istemiyorum git gel derken en azından 2 3 hafta geçiyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yapılan işlemler: Anakart onarımı yapıldı, pch chipset yenisi ile değiştirildi, eprom programlandı, termal PuTTY ve macunlar değiştirild, fan ve kasa temizliği yapıldı, donanım testleri yapıldı (nasıl yapıldı anlamıyorum!). Not: Cihaz USB donanım yüzünden arızaya düşmüş USB donanımların değiştirilmesi gerekli aynı arıza garanti kapmasına girmez.

Yarım

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı