ASUS TUF FX506LI mavi ekran

İşletim sistemi
Windows 10

Umutk19

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
ADATA SX8100NP
Ekran kartı
GTX160ti
Anakart
-
İşlemci
i5 10300h
Laptopu 6 aydır falan kullanıyorum aslında memnunum ama son zamanlarda çok mavi ekran oluyor hata bilgileri toplanma ekranında %100 oluyor ve kalıyor. Güç tuşuna basılı tutarak kapatıyordum. Forumda gezince driverlardan olacağını düşünüp Driver Booster kurdum en doğrusunu indirir diye ama Driver Booster, PC'ye sürücüleri kurarken mavi ekran aldım. Yeniden başlatsam da mavi ekran devam etti açılmadan ve PC'yi kurulum öncesi haline önyükleyerek kurtarabildim minidump dosyalarını yüklüyorum yardımcı olur musunuz?

MediaTek Wi-Fi sürücüsü hata veriyor. Güncellememiz lazım.

Ses sürücünüzü, Bluetooth sürücünüzü, Intel Management Engine sürücünüzü güncelleyin.
Driver Booster bir daha kullanmayın.

Intel(R) Management Engine Components/ 2020/08/20 olanı yükleyin.

Sürüm V3.00.01.1207 yükleyin.

MediaTek Wi-Fi sürücüsü hata veriyor. Güncellememiz lazım.

Ses sürücünüzü, Bluetooth sürücünüzü, Intel Management Engine sürücünüzü güncelleyin.
Driver Booster bir daha kullanmayın.

Intel(R) Management Engine Components/ 2020/08/20 olanı yükleyin.

Sürüm V3.00.01.1207 yükleyin.
çok teşekkür ediyorum yardım için . bios update de gelmiş sitede onuda yaptım bakalım ne olacak. bluetooth sürücüsü sorunlu olmasa kusursuz laptoptu :( garantiye göndermeden düzelmeyecek

Bluetooth değil de Wi-Fi sorunlu. Sen adam gibi Intel kart varken ne düşündün de MediaTek koydun anlamadım ey ASUS.

Cidden ya ne güzel laptop yapmış yapmış sonunda alçıya midye kabuğu koymuş. Eskiden beri içerisinde MediaTek içeren ne aldıysam başıma bela oldu. Wi-Fi'de çok sorun yaşamadım ama zaten bildiğim kadarıyla Bluetooth ve Wi-Fi aynı kart üzerinde. Garantiye yollasamda mı düzelmeyecek yani?

Sürücü kaynaklı gibi.
laptobu aldığımdan beri çok sürücü sil kur yaptım videolardaki yolları denedim ama sonuç aynı . Arma yapmadan bağlanılamadı yazısı geliyor
1643226590858.png

Hocam aynı laptopu kullanıyorum. DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası alıyordum. Ben de burada konu açtığımda mediatek kaynaklı dediler. Ancak ben mousepad driver'ını güncellediğimde bir daha mavi ekran sorunu almadım. Aldığınız hata bu mu bilmiyorum, minidump'dan da anlamam ama yardımcı olmak adına yaşadığım tecrübeyi aktarmak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı