ASUS TUF Gaming 23.6" VG24VQR 165Hz kırmızı renkler bozuluyor

DeepreaM34

Yoctopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda gördüğünüz üzere, böyle bir problem var. 10 günlük ürün, servise yolladım ghosting olmadığını söylediler, monitörde ne gibi bir problem var acaba?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda gördüğünüz üzere, böyle bir problem var. 10 günlük ürün, servise yolladım ghosting olmadığını söylediler, monitörde ne gibi bir problem var acaba?

Büyük ihtimal Vatan servisine gönderdiniz. Aynı monitörü kullandım, çok fazla ghosting bulunuyordu. Monitörün overdrive ayarlarıyla oynasam bile kötüydü. O yüzden kesin değişim/iade isteği iletin ve tekrar servise gönderin. Kabul edebileceklerini düşünüyorum.

İtopya'dan aldım,bir kere servise gönderdim ghosting olmadığını iddia ediyorlar..

Şu testten baktığınızda ufonun arkasında gölgelenme/siyah renk kayması varsa ghosting/black smearing vardır. Servisler olmadığını iddia edip oyalayabiliyorlar.

Servisin verdiği raporda ufo testin gerçeği yanıstmadığını söylüyorlar..
Alalı 19 gün oldu bu hatayı fark edince yolladım,tekrar bana işlem yapmadan yolladılar sizce ne yapmalıyım ?

Diğer renklerde bir problem yok ama kan efektlerinde böyle yapıyor.

Servisin verdiği raporda ufo testin gerçeği yanıstmadığını söylüyorlar..
Alalı 19 gün oldu bu hatayı fark edince yolladım,tekrar bana işlem yapmadan yolladılar sizce ne yapmalıyım ?

Diğer renklerde bir problem yok ama kan efektlerinde böyle yapıyor.

Kan efekti koyu bir renk olduğundan kayıyor(yani black smearing). Mesela masaüstünde siyah renkli bir uygulama simgesini fareyle sola sağa sürüklediğinizde yine siyah rengin kaydığını göreceksiniz yüksek ihtimal. Üstte dediğim gibi kesin olarak iade/değişim talep ederek tekrar servise gönderin hatta yukarıdakine benzer bir videoda çekebilirsiniz. O 19 günden kaç gün serviste geçtiyse garanti süresine eklenir. Eğer servisde olduğu zaman dışında monitörünüz 14 günden az süre sizinle kaldıysa iade etme hakkınız var diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı