ASUS TUF Gaming 7.1'de cızırtı sorunu oluyor

AnTİ_DoTE

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, ASUS TUF Gaming H7 kulaklık kullanıyorum son 1 haftadır 7.1'i açtığımda oyunlarda aklımda kalan şarjör değişmelerinde veya müziklerde belli yerlerde cızırtı yapıyor. Sebebi ne olabilir garantiye yollamalı mıyım? Bayağı rahatsız edici rüzgar sesine benzer bir cızırtı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı açarken ses sürücünü kapalı halde olduğundan emin olun ve ASUS yazılımınızı açmadan ses sürücüsünü aktif hale getirmeyin bende hem ROG hem de create kurulu ne olur ne olmazdan 2'sini de kurdum ROG menüsü çok daha havalı geldi gözüme tavsiyem onu indirmeniz. Ses sürüsürücünü bilmeyenler için bir görsel bıraktım umarım sorununuz çözülmüştür iyi günler. Olabildiğimce her sitede bu sorunu alana arkadaşlara yardım etmek istedim bu yüzden bu tür sitelerde yardıma ihtiyacı olan herkese bu cevabı yazdım. NOT: bu çözümü kendim buldum elbet çalacaklar kendileri bulmuş gibi gösterecekler önemli olan paramızın boşa gitmemesi zaten zar zor para kazanıyoruz aldığımız ürünüde sonuna kadar kullanalım çözümümü kendisi gibi bulup gösterenlere zehir zıkkım olsun hakkımı helal etmem onlara...

Dosya Ekleri

• images.jpg
    images.jpg
    4,1 KB · Görüntüleme: 275
Son düzenleme:
Bilgisayarı açarken ses sürücünü kapalı halde olduğundan emin olun ve ASUS yazılımınızı açmadan ses sürücüsünü aktif hale getirmeyin bende hem ROG hem de create kurulu ne olur ne olmazdan 2'sini de kurdum ROG menüsü çok daha havalı geldi gözüme tavsiyem onu indirmeniz. Ses sürüsürücünü bilmeyenler için bir görsel bıraktım umarım sorununuz çözülmüştür iyi günler. Olabildiğimce her sitede bu sorunu alana arkadaşlara yardım etmek istedim bu yüzden bu tür sitelerde yardıma ihtiyacı olan herkese bu cevabı yazdım. not: bu çözümü kendim buldum elbet çalacaklar kendileri bulmuş gibi gösterecekler önemli olan paramızın boşa gitmemesi zaten zar zor para kazanıyoruz aldığımız ürünüde sonuna kadar kullanalım çözümümü kendisi gibi bulup gösterenlere zehir zıkkım olsun hakkımı helal etmem onlara...

Yazılımını yüklemedim daha hiç. Taktım öyle kullanıyorum kulaklığı. Bilgisayarda ses 80'i geçince cızırtı yapmaya başlıyor.

Yazılımını yüklemedim daha hiç. Taktım öyle kullanıyorum kulaklığı. Bilgisayarda ses 80'i geçince cızırtı yapmaya başlıyor.

Kanka ASUS'un sitesine üye ol e-postanı onayla daha sonra sana verdiğim linkten destek kısmın üzerine gel sürücü ve rehber göreceksin tıkla ona daha sonra ürünün ismini arat "ASUS TUF Gaming h7" daha sonra senden işletim sistemini soracak Windows ve bitini ROG yazılımını indir, kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlatman için setup uyarıda bulunuyor önemli bir indirmen var ise tarayıcı üzerinden o bittikten sonra yeniden başlat yap! Bilgisayar yeniden başlarken ses sürücünün kapalı olduğundan emin ol daha sonra ROG yazılımını aç karşına armoury create indirmen için bir uyarı çıkacak onu indir ne olur ne olmaz bir kenarda dursun indirdikten sonra kurulum yapma zorunluluğun yok ama istersen kurabilirsin neyse yazılım üzerinden "okay" bastıktan sonra ses sürücüsünü "off'tan" "on'a" çek daha sonra 7.1'in tadını çıkar tabii otomatik ayarlar bana göre leş kendi zevkime göre ayar yapmaya çalışıyorum kulaklığı alalı 4 gün oldu bu ayın 16'sında geldi oyun için ayrı ayar film için ayrı müzik için ayrı, daha adam gibi ayar yapamadım. Bilgisayarını her başlattığında ses sürücüsünün kapalı konumda olduğundan emin ol yazılımı başlatmadan açık konuma getirme bende de cızırtı sorunu vardı bu şekilde yapınca cızırtıdan geriye sadece eseri kaldı xD armoury create denedim pek sevemedim menüsünü ama daha fazla seçenek var ama ben menüsünü pek sevemedim ama ona da bakacağım ROG yazılımında çıkan notta daha fazla yenilik olduğundan bahsediyordu.

Buradan indirebilirsen:
İşletim sistemini öğrenmek için ve neyi nasıl yapıldığın görsel şekilde anlatımı.

1.png

(Bu görsel bana ait değildir)"üzerinde sadece işaretleri çizdim"

569d70a4b571a91.jpg

Siteye üye olmayı unutma tabi e-posta onayı da var. "Sürücüler ve rehberler" tıkla.

3.png

"ASUS TUF Gaming H7" ürününüzün model adını girin.

4.png

"Sürücüler & Araçlar" kısmına tıklayın.

5.png

İşletim sistemin hangisiyse ona göre seçin!

6 Hangi işletim sistemini kullanıyorsan onu seç.png

Son adım: Dediğim gibi Armoury Crate yenilikler mevcutmuş istersen ilk önce onu indir eğer karmaşık gelir ise ROG indir. Ya da ikisini de indir ve kur hangisi hoşuna gidiyorsa onu kullan diğerini de sil boşuna yer kaplamasın. :)

7.png

Yazılım kurulumu basittir ama yine de yardım lazım ise yardımcı olabilirim.

Son düzenleme:
Kanka ASUS'un sitesine üye ol e-postanı onayla daha sonra sana verdiğim linkten destek kısmın üzerine gel sürücü ve rehber göreceksin tıkla ona daha sonra ürünün ismini arat "ASUS TUF Gaming h7" daha sonra senden işletim sistemini soracak Windows ve bitini ROG yazılımını indir, kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlatman için setup uyarıda bulunuyor önemli bir indirmen var ise tarayıcı üzerinden o bittikten sonra yeniden başlat yap! Bilgisayar yeniden başlarken ses sürücünün kapalı olduğundan emin ol daha sonra ROG yazılımını aç karşına armoury create indirmen için bir uyarı çıkacak onu indir ne olur ne olmaz bir kenarda dursun indirdikten sonra kurulum yapma zorunluluğun yok ama istersen kurabilirsin neyse yazılım üzerinden "okay" bastıktan sonra ses sürücüsünü "off'tan" "on'a" çek daha sonra 7.1'in tadını çıkar tabii otomatik ayarlar bana göre leş kendi zevkime göre ayar yapmaya çalışıyorum kulaklığı alalı 4 gün oldu bu ayın 16'sında geldi oyun için ayrı ayar film için ayrı müzik için ayrı, daha adam gibi ayar yapamadım. Bilgisayarını her başlattığında ses sürücüsünün kapalı konumda olduğundan emin ol yazılımı başlatmadan açık konuma getirme bende de cızırtı sorunu vardı bu şekilde yapınca cızırtıdan geriye sadece eseri kaldı xD armoury create denedim pek sevemedim menüsünü ama daha fazla seçenek var ama ben menüsünü pek sevemedim ama ona da bakacağım ROG yazılımında çıkan notta daha fazla yenilik olduğundan bahsediyordu.

Buradan indirebilirsen:
İşletim sistemini öğrenmek için ve neyi nasıl yapıldığın görsel şekilde anlatımı.

Eki Görüntüle 888634

(Bu görsel bana ait değildir)"üzerinde sadece işaretleri çizdim"

Eki Görüntüle 888667

Siteye üye olmayı unutma tabii e-posta onayı da var. "sürücüler ve rehberler" tıkla.

Eki Görüntüle 888636

"ASUS TUF Gaming h7" ürününüzün model adını girin.

Eki Görüntüle 888637

"Sürücüler & araçlar" kısmına tıklayın.

Eki Görüntüle 888638

İşletim sistemin hangisiyse ona göre seçin!

Eki Görüntüle 888646

Son adım: Dediğim gibi Armoury Crate yenilikler mevcutmuş istersen ilk önce onu indir eğer karmaşık gelir ise ROG indir. Ya da ikisini de indir ve kur hangisi hoşuna gidiyorsa onu kullan diğerini de sil boşuna yer kaplamasın. :)

Eki Görüntüle 888647

Yazılım kurulumu basittir ama yine de yardım lazım ise yardımcı olabilirim.

Çok güzel anlatmışsın eline sağlık deneyeceğim.

Çok güzel anlatmışsın eline sağlık deneyeceğim.
Armoury Crate kullan biraz daha iyi kullanımı ilk başlarda kafa karıştırıcı olsa da çabuk alışıyorsun.
Armoury Crate kullan biraz daha iyi kullanımı ilk başlarda kafa karıştırıcı olsa da çabuk alışıyorsun.
Çok fazla bellek kullanıyor, ROG kullan daha iyi.

Son düzenleme:

Çok fazla bellek kullanıyor, ROG kullan daha iyi.

Discord adresini verme şansın var mı konu üstüne seninle konuşmak istiyorum kulaklığı yeni aldım müzik veya video izlerken sesi kapatınca sol taraftan 5-10 saniyeliğine cızırtı geliyor sonra duruyor dediklerinin hepsini yaptım ama hiçbir işe yaramadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı