ASUS TUF Gaming A15 (2022) Secure Boot ayarı değişmiyor

NecoTheGrim

Kilopat
Yer
İstanbul/Güngören
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar mühendisliği öğrencisi
Merhaba. Valorant hakkında Secure Boot sorunu yaşıyorum. Windows 11 ile birlikte TPM gerektiğini biliyorum ve Secure Boot açmam gerekiyor. Ama UEFI ayarını hem bulamıyorum, hem de Secure Boot seçeneğini değiştiremiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ayarı değiştiremiyorum

Dosya Ekleri

• IMG_20221013_222716.jpg
    IMG_20221013_222716.jpg
    75,5 KB · Görüntüleme: 120
Son düzenleme:
Cms gibi bir ayar olması lazım, tam olarak hatırlamıyorum ancak bende de ASUS laptop var, BIOS menülerimiz UEFI dışında aynı, bulamazsanız kendim BIOS'a girip bakarım.

Cms gibi bir ayar olması lazım, tam olarak hatırlamıyorum ancak bende de ASUS laptop var, BIOS menülerimiz UEFI dışında aynı, bulamazsanız kendim BIOS'a girip bakarım.
Search bar olsa oraya kelimeyi yazıp bakıcam ama yok. O yüzden işim zorlaşıyor. Tam olarak nerede olduğunu söyler misiniz?

Key management e gir orada tüm keyleri Update et ve daha sonra kaydet tekrar BIOS'a girdiğin zaman Secure Boot aktif olacaktır. Aynı modeli kullanıyorum bu şekilde açtım.

Resimleri şu anda BIOS'a girdim ve çektim. Security kısmına girdiğiniz zaman aşağıdaki görünen tüm seçenekleri tek tek üzerine tıklayın ve Update yapın. Daha sonra kayıt ederek kapatın ve tekrar BIOS'a giriş yapın. Daha sonra Secure Boot seçeneği aktif olmuş olacak.

Dosya Ekleri

• Adım 1.jpg
    Adım 1.jpg
    77,8 KB · Görüntüleme: 112
  • Adım 2.jpg
    Adım 2.jpg
    73,8 KB · Görüntüleme: 99
  • Final.jpg
    Final.jpg
    70,5 KB · Görüntüleme: 108
Key management e gir orada tüm keyleri Update et ve daha sonra kaydet tekrar BIOS'a girdiğin zaman Secure Boot aktif olacaktır. Aynı modeli kullanıyorum bu şekilde açtım.

Resimleri şu anda BIOS'a girdim ve çektim. Security kısmına girdiğiniz zaman aşağıdaki görünen tüm seçenekleri tek tek üzerine tıklayın ve Update yapın. Daha sonra kayıt ederek kapatın ve tekrar BIOS'a giriş yapın. Daha sonra Secure Boot seçeneği aktif olmuş olacak.
En kısa zamanda deneyeğim. Çok teşekkür ederim <3

@bluedeep hocam oldu valla. Çok sağ olun.

Son düzenleme:

Efendim ben bunu factory boot detailseden Update geçmiyor çözümü var mı?

Efendim ben bunu factory boot detailseden Update geçmiyor çözümü var mı?
forbidden yanlış yazmışım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı