ASUS TUF Gaming A15 alınır mı?

burak_07

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, ASUS TUF Gaming A15 laptopu almak istiyorum. Acaba kullananlar var mı? Öneriyor musunuz? Sadece işlemcisi korkutuuyor uzun vade yeterli olur mu?

ASUS TUF Gaming A15 FA507NV-LP023 AMD Ryzen 7 7735HS 16 GB 512 GB SSD RTX4060 FreeDOS 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, ASUS TUF Gaming A15 laptopu almak istiyorum. Acaba kullananlar var mı? Öneriyor musunuz? Sadece işlemcisi korkutuuyor uzun vade yeterli olur mu?

ASUS TUF Gaming A15 FA507NV-LP023 AMD Ryzen 7 7735HS 16 GB 512 GB SSD RTX4060 FreeDOS 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar.

O nitro 16 42k hocam pttavm teşhir veya iade kusurlu ürün yolluyor değişim de zorluk çıkarıyor alınmaz ordan. Bütçe maksimum ne çıkar?
Güncel olarak bunu alabilirsiniz.

O nitro 16 42k hocam pttavm teşhir veya iade kusurlu ürün yolluyor değişim de zorluk çıkarıyor alınmaz ordan.
Bilmiyordum teşekkür ederim.

Yukarda atılan hp veya benim attığım nitro 5 daha iyi olacaktır.

Hayır. Bu üç model arasında sıralama şu şekilde. Nitro 16 > TUF A15 > Victus 16
Victus ve Nitro kullanan çok tanıdığım var A15i ise ben kullanıyorum.

Senin kullanman hiçbir şeyi değiştirmez. HP veya Nitro 5 çok daha kaliteli. Gerek kasa kalitesi gerek soğutması gerek işlemcisiyle. Boş boş beğenmedim atmana gerek yok yani.

7735hs modeline o fiyatlar verilmez hocam. Biz seri değil model öneriyoruz saçma olmuş bu yorum.
Ben bu senenin serisinden bahsediyorum. Victus 16 kasa olarak berbat oldupu için öyle bir yorum yaptım. A15de ise ısınma ve ekran sorunu var. Nitro 16 mükemmel olmasa da genel olarak en iyisi. Tabii ki işlemciye falan da bakmak lazım ama amaç sadece oyunsa anlamsız diğer özelliklerin yanında.

Senin kullanman hiçbir şeyi değiştirmez. HP veya Nitro 5 çok daha kaliteli. Gerek kasa kalitesi gerek soğutması gerek işlemcisiyle. Boş boş beğenmedim atmana gerek yok yani.
Kardeşim ben A15 kullanıyorum soranlara Nitro öneriyorum. Objektif bakıyorum işe. Victus bütçede başka ürün yoksa alınacak bir model Nitro 5 de aynı şekilde. Ezbere yorum yapmadan önce biraz araştırın.

Ben bu senenin serisinden bahsediyorum. Victus 16 kasa olarak berbat oldupu için öyle bir yorum yaptım. A15'te ise ısınma ve ekran sorunu var. Nitro 16 mükemmel olmasa da genel olarak en iyisi. Tabii ki işlemciye falan da bakmak lazım ama amaç sadece oyunsa anlamsız diğer özelliklerin yanında.

14500HX oyun performansında yeri geldiğinde 7940HS'yi geçiyor limitli olmasına rağmen hocam. Nitro 16 en iyi giriş seviyesi laptop ama şu anki fiyatları absürt saçma. 4070 2K model ile 4060 FHD model arasında 2000TL fiyat farkı var. Victus geçen sene paneli kötüydü düzeltti. Kasa olarak berbat değişir ben sade tasarımını seviyorum ama hava akışı falan kötü lakin işlemci anormal derecede ısınmıyor GPU zaten soğuk çalışıyor. A15 şu an tek önerdiğim modeli 4070 FHD 8945HS modeli fiyatına göre çok iyi. Onun dışı fiyatında daha iyi tercihleri var dediğim modelin 2-3 Hint incelemesine baktım işlemcisi çok ısınmıyor geçen seneki gibi. Ama şu 35k bandında Victus ile aynı değeri veren laptop yok. Malzeme kalitesi her zaman tartışılır ama F/P olarak güzel bir cihaz anakartı keşke daha iyi olsa keşke sıvı metal konsa keşke 240Hz koysalar. Ama fiyat olacak 50k o zamanda Victus değil Predator veya ROG STRIX alırım. Fiyatında iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Nitro 5 güzel ama artık 2 sene oldu 2 sene kullansa 4 sene önceki cihaz olacak ikinci elde satarken fiyatı öldürecekler.

14500HX oyun performansında yeri geldiğinde 7940HS'yi geçiyor limitli olmasına rağmen hocam. Nitro 16 en iyi giriş seviyesi laptop ama şu anki fiyatları absürt saçma. 4070 2K model ile 4060 FHD model arasında 2000TL fiyat farkı var. Victus geçen sene paneli kötüydü düzeltti. Kasa olarak berbat değişir ben sade tasarımını seviyorum ama hava akışı falan kötü lakin işlemci anormal derecede ısınmıyor GPU zaten soğuk çalışıyor. A15 şu an tek önerdiğim modeli 4070 FHD 8945HS modeli fiyatına göre çok iyi. Onun dışı fiyatında daha iyi tercihleri var dediğim modelin 2-3 Hint incelemesine baktım işlemcisi çok ısınmıyor geçen seneki gibi. Ama şu 35k bandında Victus ile aynı değeri veren laptop yok. Malzeme kalitesi her zaman tartışılır ama F/P olarak güzel bir cihaz anakartı keşke daha iyi olsa keşke sıvı metal konsa keşke 240Hz koysalar. Ama fiyat olacak 50k o zamanda Victus değil Predator veya ROG STRIX alırım. Fiyatında iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Nitro 5 güzel ama artık 2 sene oldu 2 sene kullansa 4 sene önceki cihaz olacak ikinci elde satarken fiyatı öldürecekler.
14500HX inanılmaz bir işlemci olmuş zaten. Beklemiyordum açıkçası. Victus tasarımı çok hoş ben sadece sağlamlığını eleştiriyorum. Victus da çok öneririrm zaten düşük bütçelerde. Ama Nitro 16 ya da A15 varken alınmamalı diye düşünüyorum. İşlemci arkadaş için önemliyse A15 de alınmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı