ASUS TUF Gaming A15 FA507NU-LP051W alınır mı?

nexN

Hectopat
Yer
Çankaya, Ankara
Daha fazla  
Meslek
BAKT Yönetim Kurulu Başkanı | BAKT Chairman of the executive board
Arkadaşlar iyi günler diliyorum. Başlıkta belirtiğim laptop özellikleri bakımından beni cezbetti. Aşağıya linkini koyacağım üç bilgisayar arasında kaldım aslında. Siz ne düşünüyorsunuz? Üçü arasından fiyatına göre en mantıklısı sizce hangisi? ( Not: Bütçeyi daha fazla arttıramam.)
Asus Tuf Gaming A15 Fa507nu-Lp051w
HP Victus Gaming 16 68P42EA
Acer Nitro 5 AN515-57
Arkadaşlar ek olarak bir sorum daha var. Elimde 8 GB 3200 MHz DDR4 laptop RAM'i bulunuyor. Bu RAM'i ASUS laptopa takabilir miyim? Takarsam bir zararı olur mu?

Son düzenleme:
Takamazsın RAM'i DDR5

Hocam 29k veremem maalesef. Asus 27.5K'ya düşüyor sepette indirim ile birlikte. O yüzden onu ekledim seçenekler arasına. Üç bilgisayar arasında senin önerin nedir ?

Hocam 29k veremem maalesef. ASUS 27.5K'ya düşüyor sepette indirim ile birlikte. O yüzden onu ekledim seçenekler arasına. Üç bilgisayar arasında senin önerin nedir?

TUF'u öneririm arasından.

TUF'u öneririm arasından.
Hocam ASUS'un kasa kalitesi nasıl peki ? Metal mi yoksa tamamen plastik mi ? Soğutması nasıl bazıları çok ısındığından bahsetmiş ? Bir de hocam ASUS'taki 4800 DDR5 rami 3200 DDR4'ye çekebilir miyim diğer ram ile birlikte kullanma şansım hiç mi yok ?

Hocam ASUS'un kasa kalitesi nasıl peki? Metal mi yoksa tamamen plastik mi? Soğutması nasıl bazıları çok ısındığından bahsetmiş? Bir de hocam ASUS'taki 4800 DDR5 RAM'i 3200 DDR4'ye çekebilir miyim diğer RAM ile birlikte kullanma şansım hiç mi yok?

Çekemezsin kullanamazsın, direkt DDR4 RAM'i takamazsın. Kasa kalitesi giriş seviyesi için iyi ama plastik yani, aşırı bir şey bekleme. Soğutması pek iyi denemez ama idare eder.

Çekemezsin kullanamazsın, direkt DDR4 RAM'i takamazsın. Kasa kalitesi giriş seviyesi için iyi ama plastik yani, aşırı bir şey bekleme. Soğutması pek iyi denemez ama idare eder.
Hocam normalde ben linkini bıraktığım Victus'u almayı planlıyordum. 1.5K fazla verip ASUS'u almaya değer mi peki ? Linkteki Victus sizce nasıldır ?

Hocam normalde ben linkini bıraktığım Victus'u almayı planlıyordum. 1.5K fazla verip ASUS'u almaya değer mi peki ? Linkteki Victus sizce nasıldır ?
Değer farka, Victus modeli alınmaz o paraya.

Arkadaşlar iyi günler diliyorum. Başlıkta belirtiğim laptop özellikleri bakımından beni cezbetti. Aşağıya linkini koyacağım üç bilgisayar arasında kaldım. Aslında. Siz ne düşünüyorsunuz? Üçü arasından fiyatına göre en mantıklısı sizce hangisi? ( Not: Bütçeyi daha fazla arttıramam.)
Asus Tuf Gaming A15 Fa507nu-Lp051w
HP Victus Gaming 16 68P42EA
Acer Nitro 5 AN515-57
Arkadaşlar ek olarak bir sorum daha var. Elimde 8 GB 3200 MHz DDR4 laptop RAM'i bulunuyor. Bu RAM'i ASUS laptopa takabilir miyim? Takarsam bir zararı olur mu?

Buradaki ASUS daha iyi. Bu bütçede zaten kaliteli kasaya sahip bir model yok hepsi plastik.

30 bin TL'ye HP model laptop alınmaz. ASUS TUF kesinlikle daha iyi bir de 8 GB RAM daha eklersen çok daha performanslı olur. ASUS TUF Gaming ısınan bir model diyorlar ama gene de HP göre iyidir. ROG STRIX de var bu bütçeye RTX3050'li çok oyun oynamayan biriysen onu da tercih edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı