ASUS TUF Gaming A15 FA507XI-LP043 ısınma sorunu var mı?

Mekanik12345

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopu alıp kullananlar bilgilendirirse çok sevinirim. İşlemci kaç dereceleri görüyor Turbo Boost kapatılınca kaç derece düşüyor ve FPS'e etkisi nedir? Özellikle işlemci bazlı oyunlarda yardımcı olursanız sevirinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende o cihazın 4060lısı var. 90 dereceyi geçtiğini çok sıcak günlerde 1 kez veya 2 kez gördüm. Bu 4070 olanın soğutması ondan da iyi. Forumdaki kullanan arkadaşlardan biri 70-80 arasında olduğunu söyledi.

Bende o cihazın 4060LISI var. 90 dereceyi geçtiğini çok sıcak günlerde 1 kez veya 2 kez gördüm. Bu 4070 olanın soğutması ondan da iyi. Forumdaki kullanan arkadaşlardan biri 70-80 arasında olduğunu söyledi.

Ben aynı cihaz sadece parçaları farklı sanıodum sogutma farkı oldugunu bilmiodum teşekkür ederim bilgilendirme için.

@Mekanik12345 hocam başta ben de öyle sanıyordum. Ama forumdakilerin de görüşleri sonucunda farklı olduğunu öğrendim. Tekrar belirteyim, ben modeli direkt kendim kullanmadım. Ama bu model bile öyle 95 dereceleri falan görmedim.

@Mekanik12345 hocam başta ben de öyle sanıyordum. Ama forumdakilerin de görüşleri sonucunda farklı olduğunu öğrendim. Tekrar belirteyim, ben modeli direkt kendim kullanmadım. Ama bu model bile öyle 95 dereceleri falan görmedim.
aslında işlemci gücü yükselio daha çok ısınması lazım ama dediginiz gibi demekki daha iyi bir sogutma yaptılar ben araştırdım bulamadım sogutmasıyla ilgili pek bilgi siz forumdaki linkleri buraya atarbilirminiz müsait oldugunuzda bulamamazsanızda önemli degil canınız sagolsun .

Son düzenleme:
aslında işlemci gücü yükselio daha çok ısınması lazım ama dediginiz gibi demekki daha iyi bir sogutma yaptılar ben araştırdım bulamadım sogutmasıyla ilgili pek bilgi siz forumdaki linkleri buraya atarbilirminiz müsait oldugunuzda bulamamazsanızda önemli degil canınız sagolsun .
1692896084205.png

Üstteki Baldur's Gate 3 için. Konu olarak maalesef hatırlamıyorum ama forumda bu modelin soğutmasının daha iyi olduğunu birkaç kez okudum. Yine de elimde herhangi bir veri yok. Cihazın altının açık olması önemli.

Bende ASUS TUF Gaming A15 FA507NU modeli var RTX 4050, Ryzen 7 7735HS, 8 GB RAM olan model var işlemci Pacify oyununda 96 dereceyi gördü çok şaşırdım ve Fortnite oyunundada aynı şekilde 96 derecelere kadar çıkıyor buna engel olmak için işlemci performansından kısmanız gerekiyor bu da FPS düşüşüne neden oluyor bu yüzden ben sizin yerinizde olsam Acer gibi markalara bakmayı tercih ederdim.

Eki Görüntüle 1915596
Üstteki Baldur's Gate 3 için. Konu olarak maalesef hatırlamıyorum ama forumda bu modelin soğutmasının daha iyi olduğunu birkaç kez okudum. Yine de elimde herhangi bir veri yok. Cihazın altının açık olması önemli.

Hocam konu dışı ama merak ettim sizde de aynı cihazın RTX 4060 olan modeli var sıcaklık durumları nasıl oyunlarda.

Bende ASUS TUF Gaming A15 FA507NU modeli var RTX 4050, Ryzen 7 7735HS, 8 GB RAM olan model var işlemci Pacify oyununda 96 dereceyi gördü çok şaşırdım ve Fortnite oyunundada aynı şekilde 96 derecelere kadar çıkıyor buna engel olmak için işlemci performansından kısmanız gerekiyor bu da FPS düşüşüne neden oluyor bu yüzden ben sizin yerinizde olsam Acer gibi markalara bakmayı tercih ederdim.

Hocam konu dışı ama merak ettim sizde de aynı cihazın RTX 4060 olan modeli var sıcaklık durumları nasıl oyunlarda.
Hocam açıkçası şaşırdım. Cihazın altı açık mı? Sorduğum için kusura bakmayın ama bu en çok karşılaştığım şey. Ek olarak aşağıdaki rehbere bakabilirsiniz. Belki yardımcı olur. Orada sıcaklık değerleri de bulunuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Burada sıcaklıklar normal görünüyor.

Hocam açıkçası şaşırdım. Cihazın altı açık mı? Sorduğum için kusura bakmayın ama bu en çok karşılaştığım şey. Ek olarak aşağıdaki rehbere bakabilirsiniz. Belki yardımcı olur. Orada sıcaklık değerleri de bulunuyor.

Burada sıcaklıklar normal görünüyor.

Hocam cihazımın altını bir kitap desteği ile hava ızgaralarını kapatmayacak şekilde yükseltiyorum ve benim sıcaklık değerlerim bu videolardakine göre anormal değerlere sahip ve o cihazlarla bende olan cihazın arasındaki tek fark bende 8 GB RAM var RAM'den kaynaklı olabilir mi?

R7/4050 olan ASUS modeline bende sahibim. BF5 gibi ağır oyunlarda her şey en yüksek grafikte işlemci ortalama 90ları görüyor. Ben g-helper programı ile işlemciye 85 sınırı koydum sıkıntısız kullanıyorum. İşlemci ortalama 4.2/4.3ghzde çalışıyor 110/120fpsleri görüyorum.

Geri
Yukarı