ASUS TUF Gaming A15 FA507XI-LP043 ısınma sorunu var mı?

Hocam cihazımın altını bir kitap desteği ile hava ızgaralarını kapatmayacak şekilde yükseltiyorum ve benim sıcaklık değerlerim bu videolardakine göre anormal değerlere sahip ve o cihazlarla bende olan cihazın arasındaki tek fark bende 8 GB RAM var RAM'den kaynaklı olabilir mi?
Hocam teoride etkisinin olmaması lazım. Ama pratikde durumlar değişebiliyor. Belki biraz daha kaldırmayı deneyebilirsiniz. Yukarıda attığım işleme de bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam teoride etkisinin olmaması lazım. Ama pratikde durumlar değişebiliyor. Belki biraz daha kaldırmayı deneyebilirsiniz. Yukarıda attığım işleme de bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam eğer o ayarları yaparsam performanstan kısmış olurum ve benim anlamadığım şey şu neden yabancılarda veya diğer kullananlarda performansı kısmasalar bile sıcaklıkları benimkine göre çok düşük burada kafama takılan soru şu bana gönderilen cihaz ayıplı olabilir mi eğer öyle ise iade etmeye çalışsam iade edemem çünkü iade süresi doldu diye biliyorum laptopu alalı bir buçuk ay oluyor ne yapmalıyım sizce teknik servis sorunu çözer mi?

@DEAD7412 hocam kısmen evet performans kısmak gibi oluyor. Ama 7. nesil işlemcilerde bu performans düşüşü fark bile edilmiyor görebileceğiniz üzere. Siz yine deneyin, anlık değişebilen bir şey. Bir de devam ederse RAMin 8GB olduğunu belirterek ayrı bir konu açın. Daha bilgili arkadaşlar yardımcı olur

@DEAD7412 hocam kısmen evet performans kısmak gibi oluyor. Ama 7. nesil işlemcilerde bu performans düşüşü fark bile edilmiyor görebileceğiniz üzere. Siz yine deneyin, anlık değişebilen bir şey. Bir de devam ederse RAM'in 8 GB olduğunu belirterek ayrı bir konu açın. Daha bilgili arkadaşlar yardımcı olur.

Hocam Valorant CS:GO gibi oyunlarda fazla oranda FPS düşüşü oluyor.

Hocam Valorant CS:GO gibi oyunlarda fazla oranda FPS düşüşü oluyor.
Normaldir hocam. Aslında yapılan işlem cihaz performans moduna almak ile aynı sayılabilir. GPU tabanlı bir oyunda daha az düşüş olur.

@01Asmodeus hocam link atabilir misiniz? Ya da bana da atabilirsiniz.

aslında işlemci gücü yükselio daha çok ısınması lazım ama dediginiz gibi demekki daha iyi bir sogutma yaptılar ben araştırdım bulamadım sogutmasıyla ilgili pek bilgi siz forumdaki linkleri buraya atarbilirminiz müsait oldugunuzda bulamamazsanızda önemli degil canınız sagolsun .

@01Asmodeus hocam link atabilir misiniz? Ya da bana da atabilirsiniz.
Bu konuda video+birkac ss var ama hepsi bg3

Yeni konular

Geri
Yukarı