ASUS TUF Gaming A15 laptopa monitör hangi bağlantı tipiyle bağlanmalı?

Medet Çam

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şu anda ASUS TUF Gaming A15 laptopa sahibim ve HP Omen 25i monitör almayı düşünüyorum. Fakat daha önce hiç laptopa monitör bağlamadım acaba alacağım monitör ile bu laptopu en iyi görsel ve Hertz değerini hangi bağlantı tipi ile alabilirim?

Arkadaşlar, şu anda ASUS TUF Gaming A15 laptopa sahibim ve HP Omen 25i monitör almayı düşünüyorum. Fakat daha önce hiç laptopa monitör bağlamadım acaba alacağım monitör ile bu laptopu en iyi görsel ve Hertz değerini hangi bağlantı tipi ile alabilirim?

Monitörü 144Hz almanı tavsiye ederim aynı cihaz bende var cihazın ekranı 144 Hz çünkü.

1X USB 3.2 Gen 2 Type-C Support DisplayPort™ / Power delivery / G-Sync özelliği bulunmakta. Buraya DP port dönüştürücü takıp DP üzerinden kullanabilirsiniz.

1X USB 3.2 gen 2 Type-C Support displayport™ / Power delivery / G-Sync özelliği bulunmakta. Buraya DP port dönüştürücü takıp DP üzerinden kullanabilirsiniz.

Kusura bakmayın pek anlamyıorumda DP port dönüştürücü neyden DP'ye dönüştürücü olacak acaba?

Evet.

Ama gene de ürünü alabilirsiniz laptopa uyacaktır.

Bu monitörde zaten 165 Hz çok bir fark yok zaten Hz'den dolayı değil büyük ekran kullanmak istediğimden tercih ediyorum.

Kusura bakmayın pek anlamyıorumda DP port dönüştürücü neden DP'ye dönüştürücü olacak acaba?

Bu monitörde zaten 165 Hz çok bir fark yok zaten Hz'den dolayı değil büyük ekran kullanmak istediğimden tercih ediyorum.

Ürün HDMI ile değil DP ile bağlanıyor.

Kusura bakmayın pek anlamyıorumda DP port dönüştürücü neden DP'ye dönüştürücü olacak acaba?

USB 3.2 gen 2 Type-C portu varmış makineda. Yani Type-C şeklinde. Bu port DP gibi davranabilme özelliği varmış. Type-C to DP alacaksınız.

DP port geniş veri bandına sahip olduğu için 240Hz bile kullanabiliyorsunuz. HDMI versiyonları biraz daha düşük veri bandına sahip bundan oldayı misal. 1.2 HDMI olan monitöre HDMI 2.1 Laptop ta taksanız en düşük baz alınıp 1.2'nin kaldırabildiği max çözünürlük vs Hz aktarılıyor. Cihazınızda hali hazırda 2.1 en yüksek standart HDMI da bulunmakta. Monitörün HDMI portu 2.0 ve üstüyse rahatlıkla onu da kullanabilirsin. Ki baktığımda 2.0 olduğunu gördüm. HDMI ile tam performans kullanabilirsin. HDMI 2.0 1080P 240Hz desteklemekte.

Çözüm olarak işaretlersen sevinirim. İyi sosyaller.

Son düzenleme:
USB 3.2 gen 2 Type-C portu varmış makineda. Yani Type-C şeklinde. Bu port DP gibi davranabilme özelliği varmış. Type-C to DP alacaksınız.

DP port geniş veri bandına sahip olduğu için 240Hz bile kullanabiliyorsunuz. HDMI versiyonları biraz daha düşük veri bandına sahip bundan oldayı misal. 1.2 HDMI olan monitöre HDMI 2.1 laptop ta taksanız en düşük baz alınıp 1.2'nin kaldırabildiği Max çözünürlük vs Hz aktarılıyor. Cihazınızda halihazırda 2.1 en yüksek standart HDMI da bulunmakta. Monitörün HDMI portu 2.0 ve üstüyse rahatlıkla onu da kullanabilirsin. Ki baktığımda 2.0 olduğunu gördüm. HDMI ile tam performans kullanabilirsin. HDMI 2.0 1080p 240Hz desteklemekte.

Çözüm olarak işaretlersen sevinirim. İyi sosyaller.

Anladım cevabınız için teşekkürler.
Bu kablo uygundur değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı