ASUS TUF Gaming A15 laptopa monitör hangi bağlantı tipiyle bağlanmalı?

Spesifik olarak o monitörü alacaksanız içinden çıkan HDMI kablo ile bağlayabilirsiniz cihazları. Eğer HDMI kablo çıkmaz ise HDMI 2.1 ya da 2.0 destekli bir kablo alabilirsiniz. O linkteki kablo da uygun evet.

Cahilliğime verin ama bildiğim kadarıyla DP kablosu veri aktarımı konusunda hdmlden daha iyi oldugunu duymuştum aralarında görüntü ve Hz açısından fark yoksa eğer hdml de kullanabilirim hem gereksiz masraj yapmak zorunda kalmam.

Cahilliğime verin ama bildiğim kadarıyla DP kablosu veri aktarımı konusunda hdmlden daha iyi oldugunu duymuştum aralarında görüntü ve Hz açısından fark yoksa eğer hdml de kullanabilirim hem gereksiz masraj yapmak zorunda kalmam.

Görüntü olarak iyi ya da kötü denebilecek bir fark yok. Veri aynı veri. Port ve veri yolu farkı var. HDMI'ın kendine özgü 1 2 özelliği var PlayStation gibi cihazlarda. Sizin senaryoda aynı bire bir. Ben sadece kabloya para vermeyin diye dedim. DP daha geniş bantlı ve PC için en kullanışlı porttur. Sizin HDMI versiyonlarınız 165 Hz 1080p'yi kaldırıyor. HDMI kullanabilirsiniz. DP kablo almak sadece boş para israfı olur.

Arkadaşlar merhaba. Bende Asus Tuf FA507xi laptopu kullanıyorum. Laptopu da monitörü de yeni aldım. LG27GR75Q-B monitöre HDMI ile bir türlü bağlayamadım. Acaba driver falan mı yüklemek gerekiyor? Eski laptopuma HDMİ kablosunu takınca monitöre direk bağlandı.
Bu arada ASUS TUF FA507xi laptopum TV'ye de HDMİ ile bağlanmıyor.

Driverlardan bir kaç tanesini güncelledikten sonra sorunu çözdüm arkadaşlar.
Arkadaşlar merhaba. Bende Asus Tuf FA507xi laptopu kullanıyorum. Laptopu da monitörü de yeni aldım. LG27GR75Q-B monitöre HDMI ile bir türlü bağlayamadım. Acaba driver falan mı yüklemek gerekiyor? Eski laptopuma HDMİ kablosunu takınca monitöre direk bağlandı.
Bu arada ASUS TUF FA507xi laptopum TV'ye de HDMİ ile bağlanmıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı