ASUS TUF Gaming A15 laptopun içinden tuhaf sesler geliyor

yusuff_arss

Femtopat
Daha fazla  
Bir yılı aşkın süredir kullandığım laptopumdan tuhaf sesler çıkmaya başladı. içini, özellikle fanları, temizlemiş olsam da çözülmedi. Bu videoda da görüldüğü gibi sesler çıkıyor ve fanlardan olduğunu düşünüyorum. vurunca geçici olarak düzeliyor, ama bu bir çözüm değil 🙂.
ASUS'a bu konu hakkında danıştım, teknik servise yönlendirildim. Fakat internetten araştırdığım kadarıyla fiyatları hiç de hoşnut edici değil.

Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Evet ses fan üzerinden geliyor. Yeni uygun bir fan alın ve takmasını biliyorsanız takın. Kendim eski bilgisayarımda yaşadım çözümü çok kolay. Yalnız sesin gitmesi için bu şekilde vurmayın lütfen. :)

Fanların temiz olması bir şey ifade etmiyor maalesef çünkü direkt fan bozuk olduğu için bu ses geliyor yani fanın bir cisme sürtmesi kaynaklı değil.

Bilgisayarı modeli ile aratıp uygun fanı kolaylıkla bulabilirsiniz. İsterseniz takılı olan fan ile karşılaştırın ve emin olun. Ben bu işe girmem derseniz servise gönderirsiniz ve muhtemelen biraz fahiş fiyat isterler. Ama bilgisayarın içini açıp fanları temizleyebiliyorsanız yeni fan takabilirsiniz şeklinde düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hindistanlı abilerimiz bununda videosunu yapmış. :) Rastgele bulduğum bir kaynak kendiniz daha detaylı aratabilirsiniz.

Termal macuna neden insanlık dışı davranıyor o kısmı anlamadım gerçekten çok verimsiz bir termal macun değişimi yaptı abimiz. Ama en azından söküm kısmını görebiliyoruz.

Son düzenleme:
Bir yılı aşkın süredir kullandığım laptopumdan tuhaf sesler çıkmaya başladı. içini, özellikle fanları, temizlemiş olsam da çözülmedi. Bu videoda da görüldüğü gibi sesler çıkıyor ve fanlardan olduğunu düşünüyorum. vurunca geçici olarak düzeliyor, ama bu bir çözüm değil 🙂.
ASUS'a bu konu hakkında danıştım, teknik servise yönlendirildim. Fakat internetten araştırdığım kadarıyla fiyatları hiç de hoşnut edici değil.

Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Sanki zombi sesi gibi geldi bana ve ses kesilecek diye vurmanı tavsiye etmem 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı