ASUS TUF Gaming A15 mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Artsln

Centipat
25 Mayıs'ta internet üzerinden aldığım bilgisayarım tahmini 2 hafta arayla mavi ekran veriyor. Fotoğraf çekeceğim diyorum ekran hemen gidiyor. Sadece hatırladığım üzgün surat %100 Complete gibi bir şeydi. Altta da kod yazıyordu fakat yine yakalayamadım. Format attık geçen hafta bugün yine mavi ekran verdi. ASUS TUF Gaming A15.

Ağ sürücülerinle alakalı çok hata var. Attığım 2 linkini mutlaka indir ve güncelle. Harici olarak ekran kartınla da alakalı hatalar var. Şimdi, laptopun güç yönetimi ayarlarıyla alakalı herhangi bir şey yaptın mı?

Disk sonuçlarını da paylaşmanı bekliyorum hala.

Üstteki iki linki şimdi indirip kuracağım
Testte bu şekilde sonuç çıktı problem gözükmedi

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-31 200517.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-31 200517.png
    212,7 KB · Görüntüleme: 24
Üstteki iki linki şimdi indirip kuracağım
Testte bu şekilde sonuç çıktı problem gözükmedi

Evet diskinde bir problem yok, internet kartınla alakalı donanımsal bir hata gözüküyor. İnternet sürücülerini güncelle, sonra olay raporlarındaki Realtek raporlarını kontrol et, Tekrarlıyor mu diye. Güç ayarlarıyla oynadın mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bellekleri de kontrol et, sonuçlarını paylaş.

Son düzenleme:
Evet diskinde bir problem yok, internet kartınla alakalı donanımsal bir hata gözüküyor. İnternet sürücülerini güncelle, sonra olay raporlarındaki Realtek raporlarını kontrol et, Tekrarlıyor mu diye. Güç ayarlarıyla oynadın mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bellekleri de kontrol et, sonuçlarını paylaş.
Güç ayarlarıyla hiç oynamadım.
Bütün güncellemeleri yapınca hemen bakacağım.

Dosya Ekleri

• test2.jpg
    test2.jpg
    75,6 KB · Görüntüleme: 14
  • test3.jpg
    test3.jpg
    40 KB · Görüntüleme: 13
  • test4.jpg
    test4.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 22
  • testt1.jpg
    testt1.jpg
    91,3 KB · Görüntüleme: 12
  • testt.jpg
    testt.jpg
    93,9 KB · Görüntüleme: 21
Güncellemeleri yaptım

Memtest yaptım 2 saat kadar sürdü

Temiz, sıkıntı yok.

ASUS Armoury Crate ve tüm ASUS uygulamalarını kaldır, Experience uygulamasını kaldır. İnternet sürücülerini de güncelledin. Kartını da bugün çıkan sürüme güncelle ya da 21 Eylül'deki sürüme geri yükleme yap.

Realtek PCI-e internet kartında da donanımsal sorun gözüküyor dediğim gibi, sürücü güncellemesi sonrası durum değişmezse Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı bırakmayı ya da direkt olarak servise götürmeyi de düşünebilirsin.
Rich (BB code):
Realtek PCIe GbE Family Controller has a Hardware IO error.

BIOS'u default ayarlara çek. Güç kaynağı ya da bilgisayar bataryasında sorun olabilir, ama emin olmak lazım.
O yüzden güç kaynağı ve bataryayı da kontrol etmen gerekiyor.
Rich (BB code):
Güç Yöneticisi, tüm girişlerin bastırılmasını istemedi (INPUT_SUPPRESS_REQUEST=0)

Sorun yazılımsal olarak çözülmezse (uygulama kaldırma, sürücü güncelleme) büyük ihtimalle donanımsal bir problem.

Geçmiş olsun :)

Temiz, sıkıntı yok.

ASUS Armoury Crate ve tüm ASUS uygulamalarını kaldır, Experience uygulamasını kaldır. İnternet sürücülerini de güncelledin. Kartını da bugün çıkan sürüme güncelle ya da 21 Eylül'deki sürüme geri yükleme yap.

Realtek PCI-e internet kartında da donanımsal sorun gözüküyor dediğim gibi, sürücü güncellemesi sonrası durum değişmezse Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı bırakmayı ya da direkt olarak servise götürmeyi de düşünebilirsin.
Rich (BB code):
Realtek PCIe GbE Family Controller has a Hardware IO error.

BIOS'u default ayarlara çek. Güç kaynağı ya da bilgisayar bataryasında sorun olabilir, ama emin olmak lazım.
O yüzden güç kaynağı ve bataryayı da kontrol etmen gerekiyor.
Rich (BB code):
Güç Yöneticisi, tüm girişlerin bastırılmasını istemedi (INPUT_SUPPRESS_REQUEST=0)

Sorun yazılımsal olarak çözülmezse (uygulama kaldırma, sürücü güncelleme) büyük ihtimalle donanımsal bir problem.

Geçmiş olsun :)

Güç kaynağı ve batarya kontrol etmek dışında hepsini yaptım. Onun için ne yapabilirim?

Güç kaynağı ve batarya kontrol etmek dışında hepsini yaptım. Onun için ne yapabilirim?

Batarya için CMD üzerinden şu komudu girerek kontrol edebilirsin:

powercfg /batteryreport

Güç kaynağını yazılımsal olarak anlamak için tek çare laptop şarjda değilken olay raporlarındaki Win32K uyarılarının kesilip kesilmediğine bakmak. O da tam doğru olmayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı