ASUS TUF Gaming A15 vs Acer Nitro 16

Nitro 16 elbette. Aradaki farka bir tane daha PCIe 4.0 M.2 SSD alirsin depolama alani sorunu cekmezsin. Hatta 32GB RAM bile yapabilirsin.

Laptop alacaksan neden Ryzen işlemci bakıyosun ki? Aynı fiyatlara i7 işlemcili laptoplar var. Yok ben illa bunlardan bir tanesini alıcam diyorsan Asus ile Acer kıyaslanmaz bile. Asus direk alınır

Bastan asagi yanlis bir mesaj. 7840HS dedigin islemci i7-13650HX dengi tek cekirdekte. Bu Ryzen bakilmaz Intel al devri 2020'de falan kapandi saniyordum. Asus'un da hicbir arti tarafi yok Acer'a gore bu modelde.

Nitro 16 tabiki. Asus tuf 25ms panelle geliyor. Rezalet bir paneli var.
Şöyle diyenler olabilir bende tuf var gayet iyi ekranı vs . Öyle diyorlar çünkü hep giris seviuesi cihaz kullanmislar hiç 3ms cihaz kullanmamislar.

Nitro 16 üst düzey bir nitro.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar acaba bunun ekran kartı kaç watt ben bakıyorum satılan yerlere ama yazmıyor bir de bunun ekran paneli %100sRGB 400nit mi?

Nitro 16 elbette. Aradaki farka bir tane daha PCIe 4.0 M.2 SSD alirsin depolama alani sorunu cekmezsin. Hatta 32GB RAM bile yapabilirsin.

Bastan asagi yanlis bir mesaj. 7840HS dedigin islemci i7-13650HX dengi tek cekirdekte. Bu Ryzen bakilmaz Intel al devri 2020'de falan kapandi saniyordum. Asus'un da hicbir arti tarafi yok Acer'a gore bu modelde.
Laptop için hala Ryzen alma taraftarı değilim. Konu masaüstü olunca iş değişiyor çünkü masaüstü bilgisayarım ryzen 7 ama Orta seviye laptopum i7 olarak aldım. Ayrıca bu tarz yüksek performanslı grafik akrtlarına sahip bilgisayarlarda soğotma sistemi önemli. Evet fiyat olarak Asus pahalı ama kasa kalitesi olarak Acer ile kıyaslanmaz. Ayrıca bu benim görüşümdür. Ben laptoplarda Ryzen serisini performanslı ve uzun vadeli bulmuyorum hepsi bu

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar acaba bunun ekran kartı kaç watt ben bakıyorum satılan yerlere ama yazmıyor bir de bunun ekran paneli %100sRGB 400nit mi?

Ekran karti 140W. Ekrani yuzde 100 sRGB 400nit evet.

Laptop için hala Ryzen alma taraftarı değilim. Konu masaüstü olunca iş değişiyor çünkü masaüstü bilgisayarım ryzen 7 ama Orta seviye laptopum i7 olarak aldım. Ayrıca bu tarz yüksek performanslı grafik akrtlarına sahip bilgisayarlarda soğotma sistemi önemli. Evet fiyat olarak Asus pahalı ama kasa kalitesi olarak Acer ile kıyaslanmaz. Ayrıca bu benim görüşümdür. Ben laptoplarda Ryzen serisini performanslı ve uzun vadeli bulmuyorum hepsi bu

Nitro'nun kasa kalitesi ile TUF arasinda hicbir fark yok hatta Nitro bir tik daha kaliteli bile diyebiliriz. Keza termal tasarimi da daha iyi uzerine islemci sivi metal macunla geliyor. Performansli ve uzun vadeli siz bulmayabilirsiniz ama bu rasyonel olarak dogru degil. Kaldi ki Ryzen islemciler de piyasadaki en kaliteli cipleri yapan TSMC'nin ciplerine sahip.

Ekran karti 140W. Ekrani yuzde 100 sRGB 400nit evet.

Nitro'nun kasa kalitesi ile TUF arasinda hiçbir fark yok hatta Nitro bir tik daha kaliteli bile diyebiliriz. Keza termal tasarimi da daha iyi uzerine islemci sivi metal macunla geliyor. Performansli ve uzun vadeli siz bulmayabilirsiniz ama bu rasyonel olarak dogru degil. Kaldi ki Ryzen islemciler de piyasadaki en kaliteli cipleri yapan TSMC'nin ciplerine sahip.

Sağ olun hocam her yerde baktım ama göremedim bu özellikleri şimdi sipariş veriyorum.

Laptop için hala Ryzen alma taraftarı değilim. Konu masaüstü olunca iş değişiyor çünkü masaüstü bilgisayarım Ryzen 7 ama orta seviye laptopum i7 olarak aldım. Ayrıca bu tarz yüksek performanslı grafik akrtlarına sahip bilgisayarlarda soğotma sistemi önemli. Evet fiyat olarak ASUS pahalı ama kasa kalitesi olarak Acer ile kıyaslanmaz. Ayrıca bu benim görüşümdür. Ben laptoplarda Ryzen serisini performanslı ve uzun vadeli bulmuyorum hepsi bu.

ASUS TUF konusunda çok emin konuşuyorsunuz ama ben bahsi geçen modeli kullandım. Nitro 16 çok daha iyi TUF modelinden. Eğer markası ASUS değil de başka bir marka olsaydı forumda yılın en kötü modellerinden birisi olarak kimseye aldırmazlardı. Yüksek bütçelerde ASUS ROG her zaman iyidir ama düşük bütçelerde diğer markalar daha iyi iş çıkarıyor şu anda.

Geri
Yukarı