ASUS TUF Gaming A15'de konfigürasyon nasıl yapılmalı?

slimecanavari

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba,
Ege hocamın tavsiyeleri üzerine ASUS TUF Gaming A15 FA507NU-LP052 laptopu satın aldım. Laptop henüz gelmedi ve gelmeden önce de konfigürasyonunu yapabilmek için ürünleri sipariş vermek istiyorum. Burada birkaç sorum olacak, bilen arkadaşlar cevaplayabilirse sevinirim;
İşletim sistemi olarak ne kurmalıyım? Windows 10 Pro mu yoksa Windows 11 mi?
1 TB SSD takmak istiyorum. Tavsiye var ise link atabilir misiniz?
8 GB RAM yanına 8 GB daha RAM almam gerekiyor. İçerisindeki RAM'i bilmiyorum henüz gelmediği için, bilen varsa bunun için de link atabilir misiniz?
Kablosuz klavye mouse almak istiyorum. Burada da tavsiyelere açığım.
Son olarak ise cooler pad almak istiyorum altına. Tavsiyelere açığım :)

Cihaz geldikten sonra ise satın almak isteyen diğer arkadaşlara tecrübemi aktarabilirim.
Herkese iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11 kurun hocam, SSD ve RAM için bütçeniz nedir? Klavye ve mouse konusunda bu arkadaş yardımcı olabilir @GalaxySal450

Peki rami 8 ve 16 olmak üzre 24 yapmak ne kadar mantıklı?
Belki de aptalca bir soru soruyorumdur :D

Peki RAM'i 8 ve 16 olmak üzere 24 yapmak ne kadar mantıklı?
Belki de aptalca bir soru soruyorumdur :D

24 yapılabilir Dual channela göre daha az performans verir fakat DDR5'te aşırı bir etkisi olmaz, eğer uzun vadede yanına +16 ekleyeceğim dersen yapılır.

Klavye ve fare için yeni konu açılmalı. Beni etiketlesin.

Windows 11 veya Windows 10 kurulabilir.
Merhabalar, Konu açamıyorum hocam 6000 küsür saniye beklememi istiyor :D

24 yapılabilir Dual channela göre daha az performans verir fakat DDR5'te aşırı bir etkisi olmaz, eğer uzun vadede yanına +16 ekleyeceğim dersen yapılır.
Peki hocam cihaz geldikten sonra BIOS güncelleme yapmalı mıyım? Yoksa en güncel hali ile mi gelir

Son düzenleme:

Bunda dram var mı hocam?

Geri
Yukarı