ASUS TUF Gaming A520M-Plus Wi-Fi ile MSI RX 590 Armor 8 GB uyumlu mudur?

Hocam darboğaz derken işlemcinin yatmasından bahsediyorum. Ryzen 1600 RX590 için daha mantıklı bir seçim olurdu. En azından ikisinden de tam performans alabiliyorsunuz. Ama Ryzen 5 5600 RX590 takılıyken çok düşük yüzdelerde çalışır.
Benim de ona diyeceğim yok tavsiyem işlemciyi r5 3600 yapıp ekran kartını en azından 3060 yapması eğer satın almadı ise arkadaş.

İşlemci olarak 5600 almanız daha mantıklı ileride yükseltme yapmanız açısından çünkü 3600 alsanız ile alabileceğiniz ekran kartını tam olarak besleyemeyebilir. İkinci el olarak ekran kartı bulabilirseniz 3060ti bulamazsanız rx6700xt onu da bulamazsanız 3060 alabilirsiniz. Fakat alırken en az 1 yıl garanti olmasına dikkat edin. 1 yıl olmasa bile 6 ay olsun en azından. Fakat alırken testlerini mümkünse iyice yapın. Tabii direkt benim tavsiyem ile almayın daha bilgili arkadaşlardan da yanıt bekleyin.

Ekstra olarak şimdi baktım 1-2 tane rx6800 veya 3070 var bu fiyata onlara da sorun garanti vb. durumunu yazmıyor çünkü. Eğer garantisi varsa testi de sorunsuzca önceliğiniz onlar olsun benim tavsiyem.

Hocam tek sorum Msı rx 580 Gaming X ile Gta5 de kaç fps verir ve diğer parçalar ile uyumlu mu?
Fiyatı nedir ? Uyumlu olmasına uyumlu da 11k bütçe ile çok çok daha performanslı bir bilgisayar toplayabilirsiniz. RX580'in kullanıcısı olarak ederi 2k dan fazla değil hadi çok temiz desek bile 2.5k dan fazla değil. Ayrıca şöyle RX580 6 yıl önce çıkmış kart. Yani kartın ne zaman patlayacağı belli olmaz. Bi anda arıza verip bozulabilir. Hazır bütçe varken tavsiyem en iyisini almanızdır. İşlemciyi 4k ya akakçe üzerinde mevcut. 7k bütçe ile 3060ti rahat bulursunuz.RX580den %50 daha performanslı bir karttır. Zorlarsanız 3070-rx6800 bile bulabilirsiniz.

Ekran kartı bütçem 5k o yüzden 2. El alacağım Mesela intel arc 750 uygun mudur işlemci ile performans açısından.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı