ASUS TUF Gaming B450-Plus II vs Gaming B450M-PRO S vs Gaming B450M-PRO II

Aynı modeli ben de 5600X ile kombinlemek istiyorum BIOS güncellemesi mi lazım kullanmak için ve ne zamandır kullanıyorsun

Daha yeni kurdum sistemimi
ASUS TUF Gaming Pro2 B450M anakartı hız aşırtma için satın aldım Ryzen 5 5600X le kullanıyorum. Ilk başta BIOS güncellemesini yaparken 2409'u yukleyin diger surumlerde goruntu alamazsiniz. ASUS'un resmi sitesinde bulunmakta. Bu guncellemeyi de yapmak için en fazla 16 GB bir flash bellek ve Rufus 2.2 yazılımını kullanarak FreeDOS olarak yüklenecek 4096 byte FAT32 formatında yüklenecek daha sonra BIOS güncellemesini de yaptıktan sonra PC açılır. Fakat bu sefer de Windows 11 Pro'yu kuramazssiniz sebebi bu BIOS sürümünün TPM2 desteklememesi. Bunun için en son sürüm olan 3211 yüklemelisiniz. Ekrana görüntü geldikten sonra o işlem daha basit yine flash inizi FAT32 4096 byte da bicimlendirdekten sonra 3211'i ASUS'un resmi sitesindeeki yönergeleri takip ederek BIOS açıkken temiz bir şekilde yükleme yapabilirsiniz daha sonra da Windows 11 Pro'ya yükseltebilirsiniz iyi günlerde kullanın hayırlı olsun... Tek tuşla OC yaptim işlemci de RAM de Max değerlere ulaştı hiçbir sıkıntı bulunmamakta canavar gibi anakart. Biraz uzun oldu ama 1 haftadır uğraşıyorum ben sorunu bu şekilde çözdüm.

Kulanan biri olarak söylüyorum TUF Pro s daha iyi bir ara Reddit kulanıcısı (ASUS çalışanıymış) Pro s diğer Pro serisinden daha iyi olduğunu söylemişti.

Kulanan biri olarak söylüyorum TUF Pro s daha iyi bir ara Reddit kulanıcısı (ASUS çalışanıymış) Pro s diğer Pro serisin
Kulanan biri olarak söylüyorum TUF Pro s daha iyi bir ara Reddit kulanıcısı (ASUS çalışanıymış) Pro s diğer Pro serisinden daha iyi olduğunu söylemişti.

Doğru olabilir ama 11 11 indirimden 800tl aldim fiyatından dolayi kalanı ekran karti rtx 3060 a saklıyorum nasipse

VRM konusunda evet ancak diğer yönlerden hayır. Şahsen 1000 liraya B450 almam. B550 A PRO gibi ucuz ama çok kaliteli modellere yönelirim. B550 A PRO'nun TUF B450M PRO S'ye göre tek kötü yanı ses yongası. Onun dışında tamamen daha iyi.

VRM konusunda evet ancak diğer yönlerden hayır. Şahsen 1000 liraya B450 almam. B550 A PRO gibi ucuz ama çok kaliteli modellere yönelirim. B550 A PRO'nun TUF B450M PRO S'ye göre tek kötü yanı ses yongası. Onun dışında tamamen daha iyi.
Teşekkürler aklımdaki tüm soru işaretleri kalktı. 😄

konuyu hortlatıcam kusura bakmayın ama merak ettim b550 a pro b450m pro s ten ses harici her yönden daha iyi diyorsunuz. b450m pro s b550m plus ile neredeyse eşit diyorlardı

attığım linkte b550m plus 2 derece daha bile soğuk çalışıyor
550 a pro daha iyi demenizin sebebi sırf 550 olması ve atx olmasımı yoksa başka özellikleridemi var?

Yeni konular

Geri
Yukarı