ASUS TUF Gaming B550M-E Wi-Fi ve M.2 SSD uyumluluğu

Avukat Bey

Centipat
Yer
İstanbul
Herkese merhaba,

Elimde Crucial P5 500GB (CT500P5SSD8) M.2 SSD var. Başlıkta belirttiğim ASUS TUF Gaming B550M-E Wi-Fi anakartı satın almayı düşünüyorum ancak ASUS'un destek sayfasında elimdeki mevcut SSD destekleniyor olarak görünmüyor. Elimdeki mevcut SSD'yi bu anakartta kullanabilir miyim? Bu konuda bir sorun yaşar mıyım?

Ürün linkleri.

O Parayı verdikten sonra bu ürünü tavsiye ederim. : MSI 500GB Spatium M390 NVMe Okuma 3300MB-Yazma 2300MB M.2 SSD

Hatta bütçeniz yeterliyse lider ürün : Samsung 980 Pro MZ-V8P500BW 500 GB PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD Fiyatları ve Özellikleri

Fakat aradaki hız farkından ziyade kapasite daha önemli o sebeple en mantıklısı bu ürünü satın almak. : https://www.amazon.com.tr/dp/B08TJ2...333&creativeASIN=B08TJ2649W&linkCode=asn&th=1
Konuda belirttiğim üzere SSD şu an elimde mevcut. Farklı bir SSD alma durumu söz konusu değil. Merak ettiğim nokta belirttiğim anakartta bu SSD'yi kullanabilir miyim. Yeni bir SSD alacak olsam bu şekilde yapardım evet.

Yanlızca 1. slot destekli. O da elindeki işlemciye bağlı. En az 3. nesil Ryzen işlemci kullanıyor olman gerek.
Ryzen 5 5600G kullanacağım işlemci olarak. Merak ettiğim nokta anakart ile SSD uyumu. Anakartın SSD'yi çalıştırmama gibi bir durumu söz konusu olabilir mi?

Crucial P5 Gen3'müş, şimdi fark ettim. Hiçbir sıkıntı olmaz, her slotta kullanabilirsin. Anakartın da sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı