Çözüldü ASUS TUF Gaming B560M-Plus ile Wireless kulaklık kullanılır mı?

• Konuyu başlatan yashi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 105
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yashi

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar.
Kullandığım sistem aşağıdaki gibidir. Wireless kulaklıklarla yaşadığım sürekli bağlantı kopma problemi sebebi ile anakart değiştirme kararı aldım. Almak istediğim Anakart:

ASUS TUF GAMING B560M-PLUS

Bu uyumlu mudur acaba emin olmaz için size danışmak istedim. Şimdiden teşekkür ederim, iyi Sosyaller.

kullandığım sistem:

İşlemci:
Intel Core i5 11400F 2.6 GHz 4.4 GHz 12MB LGA1200p.
Anakart:
BIOSTAR H510MH/E 2.0 DDR4 3200 s+v+GL LGA1200.
Ekran kartı:
Palit RTX3060 stormx 12 GB 192bit GDDR6(LHR)
bellek:
Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3000MHz DDR4 CL 15.
depolama:
Netac NV2000 512 GB 2500/1950 MB/s NVMe M.2
Kasa/Güç kaynağı:
GameGaraj aquarius-mesh 650W 80+ bronz RGB mid. Tower kasa.

Çözüm
Denedim hocam bütün ayarları sıfırlayıp denedim yine olmadı. Sorun ya ana kartta ya güç kaynağında diye düşünüyorum ama diğer cihazlarımın sorunsuz çalışması güç kaynağında sorun olma olasılığını azaltıyor o yüzden şimdilik anakartı değişeceğim peki attığım ana kart uyar mı benim sisteme hocam.

Uyar, sorun olmaz.
Şu anki kullandıgınız anakart nedir?

şöyle anlatayım sorunu hocam;
Corsair HS55 Wireless modeli 2.4 GHz bağlantı kullanan bir kulaklık ve bu kulaklık da her 4 dak 20 sn sonra (evet kronometre kullandım) bağlantı kopması yaşıyorum ve 20-25 saniye sürüyor bu kopma ve USB bağlantı kopma sesi ve tekrar bağlanma sesi geliyor sonra sesler geri geliyor.
bu benim kulaklığı kullanmamı engelliyor internette bütün bulabildiğim çözümleri denedim hem de her şeyi ama çözüm bulamadım birileri anakartımda sorun olabileceğini bu kadar kötü bir anakart görmediklerini söyledi ve bende bu çözümü düşünüyorum.

Şöyle anlatayım sorunu hocam;
Corsair HS55 Wireless modeli 2.4 GHz bağlantı kullanan bir kulaklık ve bu kulaklık da her 4 dak 20 sn sonra (evet kronometre kullandım) bağlantı kopması yaşıyorum ve 20-25 saniye sürüyor bu kopma ve USB bağlantı kopma sesi ve tekrar bağlanma sesi geliyor sonra sesler geri geliyor.
Bu benim kulaklığı kullanmamı engelliyor internette bütün bulabildiğim çözümleri denedim hem de her şeyi ama çözüm bulamadım birileri anakartımda sorun olabileceğini bu kadar kötü bir anakart görmediklerini söyledi ve bende bu çözümü düşünüyorum.

Anakartın giriş seviyesi lakin o kadar kötülenecek bir model oldugunu dusunmuyorum. Kulaklıgı baska bir cihazla deneme sansınız oldu mu?

BIOS güncellemeyi denedin mi?
denedim hocam hatta denediğim çözümlerin listesini bile yaptım 😅

Denediğim çözümler;

• PC format
  • iCUE repair, iCUE temiz kurulum
  • Kulaklığın bütün Firmware Update'leri güncel
  • BIOS Update yapıldı, chipset driverlar vs yüklendi
  • PC'nin bütün driverları güncel
  • USB güç seçenekleri ayarlandı
  • Güç planından USB seçmeli askı ayarı devre dışı yapıldı
  • Fiziksel olarak kasanın ön panel USB portları anakarttan sökülüp denendi
  • Soketler kontrol edildi
  • Bütün USB portları denedi sonuç değişmedi
  • Sorun bir ihtimal 2.4 GHz bağlantı parazitindendir diye Wi-Fi 2.4 GHz devre dışı bırakıldı ve bağlantı parametreleri değiştirildi.

Denedim hocam hatta denediğim çözümlerin listesini bile yaptım 😅

Denediğim çözümler;

• PC format.
  • iCUE repair, iCUE temiz kurulum.
  • Kulaklığın bütün Firmware Update'leri güncel.
  • BIOS Update yapıldı, chipset driverlar vs yüklendi.
  • PC'nin bütün driverları güncel.
  • USB güç seçenekleri ayarlandı.
  • Güç planından USB seçmeli askı ayarı devre dışı yapıldı.
  • Fiziksel olarak kasanın ön panel USB portları anakarttan sökülüp denendi.
  • Soketler kontrol edildi.
  • Bütün USB portları denedi sonuç değişmedi.
  • Sorun bir ihtimal 2.4 GHz bağlantı parazitindendir diye Wi-Fi 2.4 GHz devre dışı bırakıldı ve bağlantı parametreleri değiştirildi.

BIOS'ta herhangi ayarı degistirdiniz mi? Son care BIOS pilini cıkar 10sn bekle geri tak, ayarlar sıfırlansın. Olmazsa anakart da sıkıntı var.

Geri
Yukarı