Elektronik Asus TUF Gaming B650M-PLUS 6999₺

Sadece Asus olması da değil. Asus TUF olması. 7950X bile takabilirsin. 10 sene kullanırsın.

Çok yüzelsel bir bakış açısı, ASUS AM5 sokette en çok sorun çıkarmış firma anakart üreticileri arasında. Amaç 10 sene kullanmaksa bundan daha ucuza aynı görevi görecek Gigabyte B650M Gaming X AX ve MSI B650 Gaming Plus anakartlar da mevcut.

Bu fiyata daha iyi anakart olduğunu düşünmüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz ? İndirimin bitmesine 22 saat kaldı.
Newegg'de 6k'ya ASRock B650 Livemixer var daha iyi

Newegg'de 6K'ya ASRock B650 livemixer var daha iyi.

İlgilenene linkini bırakalım. Garanti olayı müşteri hizmetlerine sorulmalı.

Kartın ASUS, MSI'ya da Gigabyte olması ile bu sorunların uzaktan yakından alakası yok. Ben çok fazla AM5 sistem kullandım ve kullandığım anakartlar ASUS ve MSI oldu. Şu an güncel ASUS ve MSI BIOS'ları için konuşmak gerekirse SoC voltaj ayarı yapamıyorsunuz zaten bu yüzden bu geçmişten gelen sorunlar biraz tırı vırı. Şimdi size kendi tecrübelerimi özetleyecek olursam XMP-EXPO hangisi olduğu önemli değil 1.40v ile çalışan RAM'ler her ikis anakart markasında sorun çıkarır ayrıca ek olarak MSI'da EXPO sorunları vardır ve bazen BIOS sıfırlamak gerekir bunu düzeltmek için. Bu mavi ekranlara diğer sebep olan olaylar ise PBO ayarları ile fazla UV. Yapmaktır ve bu markalardan bağımsız bir sorundur. Özetlemem gerekirse şu an 3 tane sistem var elimde ve kullandığım anakartlar ASUS ROG STRIX B650E-E /B650-A. MSI Pro B650M-A Wi-Fi. Bu 3 anakartta doğru RAM'ler ve ayarlar ile gayet stabildir. Eklemem gerekirse kullandığım AM5 kartlar MSI MPG X670E/B650E Carbon serileri B650 Tomahawk Wi-Fi - ASUS ROG STRIX X670E-E/X670-A.. kısacası doğru kullanım ve ayarlarla iki markanın kullanımı aynıdır. Bu yüzden fiyat size mantıklı geliyorsa gönül rahatlığı ile her iki markayı da alabilirsiniz ve açılma süresini kısaltmak için her iki markada geçerli olan BIOS ayarı mevcuttur.

Yaklaşık 200 ₺ fazlasına alttaki alınabiliyor.

1200 lira demek istediniz sanırım.

Çok yüzelsel bir bakış açısı, ASUS AM5 sokette en çok sorun çıkarmış firma anakart üreticileri arasında. Amaç 10 sene kullanmaksa bundan daha ucuza aynı görevi görecek Gigabyte B650M Gaming X AX ve MSI B650 Gaming Plus anakartlar da mevcut.

Yani elbette uzun süre kullanmak ister herkes. Asus TUF ürünlerini çok kaliteli buluyorum. Prime serisinin x670'ini almak yerine TUF B650 tercih ederim. Komple Asus TUF sistem toplayacağım için bu modeli sizinle paylaştım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı