ASUS TUF Gaming F15 FX506hc vs Acer Nitro 5

Makaleler
2
Merhaba, 1 ay evvel Amazon'dan ASUS'u aldım. 15.950 idi fiyatı. 8 GB RAM, RTX 3050, i5 11400H. PC'den GPU dışında memnundum. Bugün inanılmaz bir PC'yi aynı fiyata bir fırsat alımı olarak değerlendirdim. Acer Nitro 5, 8 GB RAM, i5 12500H, RTX 3050 Ti. İlk etapta ikinciyi daha yüksek fiyata satarım diye almıştım ama sonradan ASUS'un yeni ve temiz olması, özelliklerinin bir tık düşük olması sebebiyle acaba ASUS'u mu satsam düşüncesi kafama girdi. ASUS'un tasarımı çok hoşuma gidiyordu. Ancak oyunları da tasarım oynatmıyor. ASUS'u satıp Acer ile devam etsem üzer mi? Sizce ne yapmalıyım?

Üzmez.

Asus daha iyi ancak performans olarak Acer'ın gerisinde. Ayrıca 12. nesil Intel işlemciler melez mimariye sahip. P-Core ve E-Core'lar oldukça işinize yarayacaktır. 12900H kullanmıştım ve gerçekten muazzamdı.

Ben dizüstü kullanırken markaya bakarım ancak iki cihaz arasında aynı fiyat bandında olduklarını varsayarsak Acer alınmalıdır diyorum.

Acer ile devam edin, GPU performansı olarak da epey önde 95W 3050 Ti bulunduruyor.
Peki Trendyol'daki bu dikkat çeken indirim sizce niye olabilir? Aylarca PC kovaladım. En son şansa 11.nesil i5, RTX 3050 pc'yi 15.950'ye alabildim. 12.nesil i5 ve RTX 3050 ti makineler 18 binden başlıyordu, bütçemi aşıyordu. Bu satıcının kafasına taş düşmüş olamaz herhalde. Bu bilgisayar niye 15.950 olabilir?

Geri
Yukarı