Asus TUF Gaming F15 FX506HE-HN011 laptopun Wi-Fi özelliği kayboldu

800k ZED

Kilopat
Merhaba,

Asus TUF Gaming F15 FX506HE-HN011 modeline sahibim ve son 2 gündür Wi-Fi özelliği kendi kendine kayboluyor. Özellikle tekrar ediyorum, Wi-Fi ağından çıkmak değil Wi-Fi özelliği kayboluyor. Sürücü güncellemesini ve Windows güncellemelerini de yaptım fakat arada yine aynı sorun devam ediyor. Sorunları gider özelliği ile restart atarak düzeltiyorum ama kalıcı bir çözüm bulamadım. Bunu nasıl halledebilirim?

Wifi kartı.PNG

Merhaba,

Asus TUF Gaming F15 FX506HE-HN011 modeline sahibim ve son 2 gündür Wi-Fi özelliği kendi kendine kayboluyor. Özellikle tekrar ediyorum, Wi-Fi ağından çıkmak değil Wi-Fi özelliği kayboluyor. Sürücü güncellemesini ve Windows güncellemelerini de yaptım fakat arada yine aynı sorun devam ediyor. Sorunları gider özelliği ile restart atarak düzeltiyorum ama kalıcı bir çözüm bulamadım. Bunu nasıl halledebilirim?

Eki Görüntüle 1475432
Hocam bu laptopta formattan sonra hep olan bir şey çözümü ise ASUS indirme merkezinden Wi-Fi sürücülerini indirip kurmanız.

Merhaba,

Eki Görüntüle 1475432

Wi-Fi kartını kaldırıp sürücüyle beraber yukarıdaki büyüteç simgesine dokunun otomatik kurulum yapacaktır devam ederse sorun bilmiyorum vallaha çok enteresan bir sorun.

Bende de Asus tuf A17. Wifi tamamen yok olmuşdu, Asusun kendi sitesinde driverleri falan indirdim(Wifi kart ile), güncelledim değişen bir şey olmadı. YouTubede nerdeyse tüm videoları izledim yinede bir şey değişmedi. Sonunda format atdım düzeldi.

Hocam bu laptopta formattan sonra hep olan bir şey çözümü ise ASUS indirme merkezinden Wi-Fi sürücülerini indirip kurmanız.
Aynısını yaptım fakat bugün tekrar oldu.
Wi-Fi kartını kaldırıp sürücüyle beraber yukarıdaki büyüteç simgesine dokunun otomatik kurulum yapacaktır devam ederse sorun bilmiyorum vallaha çok enteresan bir sorun.
Deneyeceğim fakat dün güncellemiştim sürücüyü.

Aynısını yaptım fakat bugün tekrar oldu.

Deneyeceğim fakat dün güncellemiştim sürücüyü.
Siz orada gözüken İntel Wirelles Lan sürücüsünü falan indirin düzelecektir.

Hatta MyASUS uygulamasından da bir kontrol edin güncellenmemiş sürücü var mı diye.

Şu an hepsini güncellemeye çalışacağım , teşekkürler.

Hatta MyASUS uygulamasından da bir kontrol edin güncellenmemiş sürücü var mı diye.
My asus dan kontrol ettim fakat yoktu.

Güncelleme:
Bugün yine aynı sorunu yaşadım. Tüm güncellemeleri yapmama rağmen devam etmesi sinir bozucu fakat simdi Aygıt Yöneticisi'nden aygıtı yazılımı ile kaldırıp yeniden başlattım. Otomatik eski bir sürücü kurmuş ve çalıştı. Simdi en güncel sürücüyü kurdum ve bekleyeceğim. Sorun devam ederse buraya yazarım.
@Onurumz

wifi kartı.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı