ASUS TUF Gaming F15 laptop ısınıyor

Merhabalar, aynı problemden bende de var. Benim model olarak FX506LI ama 97° dereceleri görüyor laptop. Sizin bu sorununuz teknik seviste çözüldü mü?

Merhabalar. Süreci şöyle anlatayım. Teknik servise yolladım bana herhangi bir problem olmadığını söyleyip BIOS güncellemesi yapıp geri yolladılar. Sorun devam etti bu sefer video yollamamı söylediler. Attığım video sonrası tekrar ürünü teknik servise yolladım 10 gün sonra bana yeniden tüm testlerin yapıldığını bir problem olmadığını söylediler. Ben ısrarla devam ettim özellikle Power tuşunun olduğu bölmeye elimi süremediğimi (sıcaktan) ve oyunlarda 90 derecenin altını görmediğimi söyledim. Bunun üzerine dün bana değişim iade kağıdı yollandı. Satıcı ile iletişime geçtim fakat bekliyorum. Teknik servisinden hiç memnun olamadım. Muhtemelen benden sıkıldıkları için bana artık değişim iade formu yolladılar. Her gün aramaktan teknik ekibin isimlerini öğrendim. 😅 eğer bütçeniz başka bir PC'ye yetiyorsa iade edip başka bir ürün kullanın derim. Özellikle TUF serisinin böyle bir sorunla geldiğini bilmiyordum. Alınacaksa belki ROG serisi alınabilir.

Merhabalar. Süreci şöyle anlatayım. Teknik servise yolladım bana herhangi bir problem olmadığını söyleyip BIOS güncellemesi yapıp geri yolladılar. Sorun devam etti bu sefer video yollamamı söylediler. Attığım video sonrası tekrar ürünü teknik servise yolladım 10 gün sonra bana yeniden tüm testlerin yapıldığını bir problem olmadığını söylediler. Ben ısrarla devam ettim özellikle Power tuşunun olduğu bölmeye elimi süremediğimi (sıcaktan) ve oyunlarda 90 derecenin altını görmediğimi söyledim. Bunun üzerine dün bana değişim iade kağıdı yollandı. Satıcı ile iletişime geçtim fakat bekliyorum. Teknik servisinden hiç memnun olamadım. Muhtemelen benden sıkıldıkları için bana artık değişim iade formu yolladılar. Her gün aramaktan teknik ekibin isimlerini öğrendim. 😅 eğer bütçeniz başka bir PC'ye yetiyorsa iade edip başka bir ürün kullanın derim. Özellikle TUF serisinin böyle bir sorunla geldiğini bilmiyordum. Alınacaksa belki ROG serisi alınabilir.

Hocam çok haklısınız. ASUS diye gözüm kapalı aldım ama TUF serisi pek başarılı görünmüyor. Undervolt ile belki çözerim dedim ama kilidini açamadım. Arkadaşlar rehber hazırlamış ama bende işe yaramıyor. Ancak iade konusunda benim için şöyle bir sorun var; laptopu alalı çok oldu kasım 2020 gibi almıştım. Aldığım zaman yüksek performansta kullanma fırsatım olmadı. Bu yaz problem bariz bir şekilde kendini gösterdi. Sizin adınıza bir nebze olsun sevindim. En azından bir bundan sonrası için bir şansınız olacak.

Hocam çok haklısınız. ASUS diye gözüm kapalı aldım ama TUF serisi pek başarılı görünmüyor. Undervolt ile belki çözerim dedim ama kilidini açamadım. Arkadaşlar rehber hazırlamış ama bende işe yaramıyor. Ancak iade konusunda benim için şöyle bir sorun var; laptopu alalı çok oldu kasım 2020 gibi almıştım. Aldığım zaman yüksek performansta kullanma fırsatım olmadı. Bu yaz problem bariz bir şekilde kendini gösterdi. Sizin adınıza bir nebze olsun sevindim. En azından bir bundan sonrası için bir şansınız olacak.

Siz biraz daha erken almışsınız. Benim aldığım model 2021 model TUF serisi hocam. Yorumlara baktığımda sorunun çözüldüğünü hatta bir incelemede hiç ısınma vesaire yaşanmadığını gördüğüm için aldım. Sanırım hala sorunu çözemediler veya benim elime gelen ürün ayıplı çıktı.

Merhaba. Süreci şöyle anlatayım. Teknik servise yolladım bana herhangi bir problem olmadığını söyleyip BIOS güncellemesi yapıp geri yolladılar. Sorun devam etti bu sefer video yollamamı söylediler. Attığım video sonrası tekrar ürünü teknik servise yolladım 10 gün sonra bana yeniden tüm testlerin yapıldığını bir problem olmadığını söylediler. Ben ısrarla devam ettim özellikle Power tuşunun olduğu bölmeye elimi süremediğimi (sıcaktan) ve oyunlarda 90 derecenin altını görmediğimi söyledim. Bunun üzerine dün bana değişim iade kağıdı yollandı. Satıcı ile iletişime geçtim fakat bekliyorum. Teknik servisinden hiç memnun olamadım. Muhtemelen benden sıkıldıkları için bana artık değişim iade formu yolladılar. Her gün aramaktan teknik ekibin isimlerini öğrendim. 😅 eğer bütçeniz başka bir PC'ye yetiyorsa iade edip başka bir ürün kullanın derim. Özellikle TUF serisinin böyle bir sorunla geldiğini bilmiyordum. Alınacaksa belki ROG serisi alınabilir.

Hocam iadeyi yaptınız mı? Bende de aynı sorun var ben de temuzda almıştım.

Geri
Yukarı