Çözüldü ASUS TUF Gaming F15 FX506lh laptop kamerası algılanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

508516

Centipat
Ne zaman ve neden olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Discord'da sohbetteyken kamerayı açmaya çalıştım. Fakat "tüh, herhangi bir kamera algılayamıyoruz." hatası alıyorum. Sonra kamera uygulamasına girdiğimde sürücülerimin güncel olmayabileceğini söylüyor. Ben laptopumun modelinin sürücülerine girdim fakat kamera sürücüsünü bulamadım.

ASUS TUF Gaming F15 FX506lh Windows 10- 64 Bit.

Bu sürücüleri bulabileceğim yeri söylerseniz çok mutlu olurum.

1.PNG

2.PNG

Ne zaman ve neden olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Discord'da sohbetteyken kamerayı açmaya çalıştım. Fakat "tüh, herhangi bir kamera algılayamıyoruz." hatası alıyorum. Sonra kamera uygulamasına girdiğimde sürücülerimin güncel olmayabileceğini söylüyor. Ben laptopumun modelinin sürücülerine girdim fakat kamera sürücüsünü bulamadım.

ASUS TUF Gaming F15 FX506lh Windows 10- 64 Bit.

Bu sürücüleri bulabileceğim yeri söylerseniz çok mutlu olurum.

1.PNG

2.PNG
Buraya yazdıktan sonra bu sorunu da çözdüm.
ASUS Gaming TUF F15 FX506LH webcam driver download - Update your camera driver and fix any issues for Windows 10 Bu siteden driver'ı buldum ve indirdim. Sonra Aygıt Yöneticisi'ne girip donanım değişikliklerini tara dedim. Kameralar diye yeni bir sekme geldi. (Önceden yoktu.) O sekmeye sağ tıklayıp özellikler dedim. Sürücüyü güncelleştir dedim ve oldu. Konu kapanabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba bende de aynı sorun mevcut, fakat sizin attığınız siteden indirdiğim .exe uzantılı sürücüyü yükledikten sonra kamera birimi bilinmeyen aygıt adı altında ayrıldı. Şu an sürücüyü güncelleştire basınca ''uygun sürücü bulunamadı'' gibi bir uyarı veriyor. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

Hocam merhaba bende de aynı sorun mevcut, fakat sizin attığınız siteden indirdiğim .exe uzantılı sürücüyü yükledikten sonra kamera birimi bilinmeyen aygıt adı altında ayrıldı. Şu an sürücüyü güncelleştire basınca ''uygun sürücü bulunamadı'' gibi bir uyarı veriyor. Yardımcı olabilir misiniz acaba?
Hocam ben yaptığımda böyle bir sorun olmamıştı. Şimdi ben benim attığım siteye baktım. Zamanında yapmışım ama çok güvenilir bir site gibi durmuyor. Daha iyi siteler bulunabilir. Araştırmayı deneyeceğim. Siz çözdünüz mü acaba sorunu?

Hocam ben yaptığımda böyle bir sorun olmamıştı. Şimdi ben benim attığım siteye baktım. Zamanında yapmışım ama çok güvenilir bir site gibi durmuyor. Daha iyi siteler bulunabilir. Araştırmayı deneyeceğim. Siz çözdünüz mü acaba sorunu?

Yanıtınız için teşekkürler hocam. Bilgisayarı tamamen sıfırlayarak(bir nevi formatlayarak) sorunu çözmüş bulunuyorum. İyi akşamlar.

Hocam sıfırladıktan 3-4 gün sonra kamera yine kayboldu. "nocamerasareattached" hatası alıyorum. Ayrıca kamera bazen var bazen yok. Yazılımsal olduğundan eminim ama çözümü yok. ASUS aldığım için pişmanım bu sorunlardan sadece bir tanesi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı