ASUS TUF Gaming F15 RTX 3060 60 derece normal mi?

Armoury Crate programından kontrol ediyorum anlık olarak 70 sonrasında sıklıkla 55-60 arasında görüyorum daha az değerler almam için ne yapmalıyım?

Normal gibi duruyor. İşlemci Turbo boost kapat ve Armoury Crate'den sessiz moda al. Ben öyle kullanıyorum biraz daha soğuk oluyor.
işlemci turbo boost nasıl kapatabilirim acaba

Benchmark testlerine baktım az önce. Yüksek performans gerektiren oyunlarda 75 80 FPS'den aşağı inmiyor, Valorant gibi düşük oyunlarda ise 65-70 arasında geziyor. Normal olabilir.

Laptop alalı kaç gün oldu?

Boşta 55-60 normal sayılabilir ama 70 biraz yüksek geldi. Havalandırma durumu nasıl? Kucakta kullanıyorsanız eğer herhangi bir soğutucu altlık yoksa yine normal sayılabilir.
hayır masada kullanıyorum

Benchmark testlerine baktım az önce. Yüksek performans gerektiren oyunlarda 75 80 FPS'den aşağı inmiyor, Valorant gibi düşük oyunlarda ise 65-70 arasında geziyor. Normal olabilir.

Laptop alalı kaç gün oldu?
2 yıl olacak

Hayır masada kullanıyorum.

2 yıl olacak.

Hocam o zaman laptoplarda normaldir. Garanti veya teknik servis hizmetinden hala faydalanabiliyorsanız içini temizlettirip macun değiştirin. Hizmet bittiyse kendiniz açıp da yapabilirsiniz bir şeyi kalmaz. Ama kendiniz temizleyecek iseniz dikkatli olun.
(Sakın mahalle bilgisayarcısına götürmeyin)

Hocam o zaman laptoplarda normaldir. Garanti veya teknik servis hizmetinden hala faydalanabiliyorsanız içini temizlettirip macun değiştirin. Hizmet bittiyse kendiniz açıp da yapabilirsiniz bir şeyi kalmaz. Ama kendiniz temizleyecek iseniz dikkatli olun.
(Sakın mahalle bilgisayarcısına götürmeyin)
hocam garantisi bitti fan bakımı ram takımı vs yaptırdım orada bana yüksek sıcaklık değerinde olduğunu söylediler ben çok güvenemedim şuan işlemci turbo boost modunu kapattım performans modunda 60 derece üstüne çıkmıyor başka öneriniz varsa alırım

şuan böyle

Bende MSI RTX 3060 Gaming X var ve ben bile daha 50 derece üstüne zor çıkıyorum. Normal durmuyor.
işlemci turbo boost kapalı mı sende?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-21 213930.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-21 213930.png
    981,8 KB · Görüntüleme: 21

Geri
Yukarı