ASUS TUF Gaming F15 vs Acer Nitro 16

krc2020

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Gaming laptop alma arefesindeyim. İki marka ve model arasında gidiyorum. Aşağıya linkini bıraktığım iki model arasındayım. ASUS'un malzeme kalitesi ve işlemcisinin Intel olması artı olarak gözüküyor ancak ekran konusunda (250 nit - 144 Hz - 15.7 inch) geri kalıyor.

Acer ise hakkında bilgim yok ancak ekran olarak çok daha önde (165 Hz - 2K çözünürlük - 500 nit ) vs SSD olarak daha önde (1 TB) ve laptoplarda AMD alınmamalı yorumlarına sıkça rastladığımdan çekiniyorum. Sizce hangisini seçmeliyim? ASUS sevdiğim markadır bugüne dek pek üzmedi beni ancak Acer da özellik olarak kendine çekiyor.

İşlemci - ısınma ve uzun ömürlülük bakımından hangisini tercih etmeliyim? İlk laptopum olacak, birkaç oyun ve günlük işlerde kullanacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne aldınız acaba?
Ben de benzer durumdayım. Kararsızlık var.
Henüz almadım. İşin içine şimdi MSİ Katana 17 girdi. Ekrant kartı 105 Watt. 140 Wattlarla farkı var mı diye araştırıyorum. Ancak kime sorsam Nitro önerildi. Sadece ikisi arasındaysanız nitroya bir bakın derim. Ben de msi da karar kılmazsam Nitro 16 alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı