ASUS TUF Gaming F15 vs ASUS ROG STRIX G15

Sıvı metal kullanmayan en iyi soğutmalardan birine sahip Nitro ve 12700H Cinebench 23'te 18050 pts performans veriyor maksimum 115 watt güç tüketimiyle. 12500H'in ortalaması 13000 ve 12900H bile 16000lerde. Yani Acerin soğutması bir hayli iyi ama yine 95 dereceleri görüp termal limite dayanıyor 115 watta. Bu yüzden güç gerektiren uygulamalarda 80 watt, 95 watt turbo kullanıyorum. Böyle performansı %5 daha düşük oluyor, 17000lerde ama sıcaklık 80lerde dolaşıyor.

Acer'in 3060 140 watt, eğer BIOS eskiyse update ile arttırılabiliyor. Benim 15.6 IPS panel, 17.3'den emin değilim ama büyük ihtimal oda IPS'dir. Panelin renk kalitesi kötü, servise kalibre ettirirsen büyük oranda düzelir ama yine %100 sRGB falan bekleme açıkçası. Ve pil ömrü TUF'a oranla daha kısa, bu ikisi dışında 10 numara cihaz..

Vatandan web indirimiyle 25300e alabilirsin 12700H 3060 modelini.

Merhabalar, Amazonda 15.3 ve 17.3 diye iki tane kırılım var. İnternet sitelerinde IPS ekran diyor ama Amazon sitesinde FHD bilgisi var. Burada bir yanlışlık olabilir mi? Ekran IPs mi biliyor musunuz?
IPS paneli.

Mer

Sıvı metal kullanmayan en iyi soğutmalardan birine sahip Nitro ve 12700H Cinebench 23'te 18050 pts performans veriyor maksimum 115 watt güç tüketimiyle. 12500H'in ortalaması 13000 ve 12900H bile 16000'lerde. Yani Acer'in soğutması bir hayli iyi ama yine 95 dereceleri görüp termal limite dayanıyor 115 watta. Bu yüzden güç gerektiren uygulamalarda 80 watt, 95 watt Turbo kullanıyorum. Böyle performansı %5 daha düşük oluyor, 17000'lerde ama sıcaklık 80'lerde dolaşıyor.

Acer'in 3060 140 watt, eğer BIOS eskiyse Update ile arttırılabiliyor. Benim 15.6 IPS panel, 17.3'ten emin değilim ama büyük ihtimal oda IPS'dir. Panelin renk kalitesi kötü, servise kalibre ettirirsen büyük oranda düzelir ama yine %100 sRGB falan bekleme açıkçası. Ve pil ömrü TUF'a oranla daha kısa, bu ikisi dışında 10 numara cihaz.

Vatandan web indirimiyle 25300e alabilirsin 12700H 3060 modelini.

Merhaba, şimdi Acer modelini alacağım. Fakat; eski yorumları okuduğumda Recep Baltaş Acer markası için pek de iç açıcı şeyler söylememiş. Neredeyse almayına getirmiş. Eski yorumlar olduğu için olabilir. Siz sanırım memnunsunuz. Hiç müşteri hizmetleriyle görüştünüz mü? Ya da sorun yaşadınız mı?

Merhaba, şimdi Acer modelini alacağım. Fakat; eski yorumları okuduğumda Recep Baltaş Acer markası için pek de iç açıcı şeyler söylememiş. Neredeyse almayına getirmiş. Eski yorumlar olduğu için olabilir. Siz sanırım memnunsunuz. Hiç müşteri hizmetleriyle görüştünüz mü? Ya da sorun yaşadınız mı?

Merhaba, hiç sorun yaşamadığım için yetkili servisle yada müşteri hizmetleriyle görüşmem gerekmedi. Recep Baltaş'ın mesajını görmedim, ne sorunundan bahsediyor ki? Şunu belirtmek lazım Freedos laptoplar kalite kontrolden geçmemiş laptoplardır, fiyatı sadece windows olmadığı için ucuz değil yani. İster Asus, ister HP al yine problemlerle karşılaşabilirsin ki arkadaşların konularını görmüşsündür. Fiyat performans olarak Acer ve Asus'un TUF serisi öne çıkıyor. TUF serisi işlemcilerde ucuza kaçıyor, Acer'ın ise ekran kalitesi daha kötü. Batarya ömrü Acer'da batarya daha küçük kullanıldığı için kısa, onun yerine 2.5'' SATA yeri bırakılmış. Şahsen benim için performans ve soğutma ekrandan daha önemli olduğu için Acer aldım ve çok memnunum. Resmen masaüstü 12600K ve 3060 performansı alabiliyorum ki 25 bine bu ikisiyle masaüstü toplanamaz. Senin için ekran ve batarya ömrü daha önemliyse TUFta alabilirsin çok benzer fiyat ve kalitedeler. Ama Freedos ne alırsan al, ilk bir kaç gün sırf teste ayırıp sistemin düzgün çalıştığından emin ol.

Merhaba, hiç sorun yaşamadığım için yetkili servisle ya da müşteri hizmetleriyle görüşmem gerekmedi. Recep Baltaş'ın mesajını görmedim, ne sorunundan bahsediyor ki? Şunu belirtmek lazım FreeDOS laptoplar kalite kontrolden geçmemiş laptoplardır, fiyatı sadece Windows olmadığı için ucuz değil yani. İster ASUS, ister HP al yine problemlerle karşılaşabilirsin ki arkadaşların konularını görmüşsündür. Fiyat performans olarak Acer ve ASUS'un TUF serisi öne çıkıyor. TUF serisi işlemcilerde ucuza kaçıyor, Acer'ın ise ekran kalitesi daha kötü. Batarya ömrü Acer'da batarya daha küçük kullanıldığı için kısa, onun yerine 2.5" SATA yeri bırakılmış. Şahsen benim için performans ve soğutma ekrandan daha önemli olduğu için Acer aldım ve çok memnunum. Resmen masaüstü 12600K ve 3060 performansı alabiliyorum ki 25 bine bu ikisiyle masaüstü toplanamaz. Senin için ekran ve batarya ömrü daha önemliyse TUF'ta alabilirsin çok benzer fiyat ve kalitedeler. Ama FreeDOS ne alırsan al, ilk birkaç gün sırf teste ayırıp sistemin düzgün çalıştığından emin ol.

Hocam detaylı bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Beğeniyorum. Bende arada kalmıştım. ROG STRIX 3050 olmasına rağmen 3060 fiyatına dayanıyor.

Hocam detaylı bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Beğeniyorum. Bende arada kalmıştım. ROG STRIX 3050 olmasına rağmen 3060 fiyatına dayanıyor.

Rog ailesinin fiyatları aşırı abartılı, o fiyat farkını haklı çıkartabilecek bir şey sunmuyorlar bence. Omen biraz daha iyi fiyatlandırma olarak, 12700H 3060 Omen ile Acer arasında kalmıştım. Acer'a 2 bin indirim yakalayınca hemen aldım. 25 bine bu performans yok hiçbir yerde, masaüstünde bile yok.

Geri
Yukarı