Çözüldü ASUS TUF Gaming F15 Wi-Fi kartı çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ouzgaz

Centipat
Daha fazla  
ASUS TUF Gaming F15 cihazımda Wi-Fi kartı çalışmıyor. Windows ayarlarında Wi-Fi menüsu bile yok. Driverı silip tekrar yükledim birkaç kere fakat bir etkisi olmadı.

1660406115912.png

Çözüm
Sorunu çözebildiniz mi?
Evet, çözebildim. İhtiyacı olanlar için çözümü bırakıyorum.
Wi-Fi kartını Intel AX200NGW ile değiştirdim, en kesin çözüm. Kartın donanımı sıkıntı sürücünün kesin mavi ekran verip vermemesi muamma.​
Garantisi gitmiyor mu?
Çözüm sizde de işe yararsa, bilgilendirirseniz sevinirim.​
Şuan deniyorum.

Güncelledim:

a.png

PC'yi yeniden başlatıyorum, başlattım.

Oyun içerisinde ping değerlerimi düzelmiş mi düzelmemiş mi diye test ediyorum, halen 5 saniyede bir ping drop yemeye devam ediyorum. Maalesef düzelmedi.

t.png

Sorunu sanırım çözdüm.
Nasıl çözdüğümü bu konuda anlattım: ASUS TUF Gaming F15 ping drop oluyor

Son düzenleme:
ASUS TUF Gaming F15 cihazımda Wi-Fi kartı çalışmıyor. Windows ayarlarında Wi-Fi menüsu bile yok. Driverı silip tekrar yükledim birkaç kere fakat bir etkisi olmadı.

Eki Görüntüle 1484472

Merhaba, ben de ASUS TUF dash F15 2022 FX517zm almayı düşünüyorum. FreeDOS olarak alacağım. USB belleğe Windows 11 ISO dosyasını kurdum bunun dışında gördüğüm kadarıyla çeşitli ASUS sürücülerini de kurmak gerekiyormuş. Acaba siz nasıl yaptınız? Ben ASUS'un sitesine girip sürücelere baktım fakat bir sürü dosya var. Hangilerini kurmam gerekiyor bilemedim. Bilgisayarı almadan önce Windows 11 kurulum USB belleğine mutlaka sürücüleri kopyalayın diyorlar da ondan size sormak istedim.

Merhaba, ben de ASUS TUF dash F15 2022 FX517zm almayı düşünüyorum. FreeDOS olarak alacağım. USB belleğe Windows 11 ISO dosyasını kurdum bunun dışında gördüğüm kadarıyla çeşitli ASUS sürücülerini de kurmak gerekiyormuş. Acaba siz nasıl yaptınız? Ben ASUS'un sitesine girip sürücelere baktım fakat bir sürü dosya var. Hangilerini kurmam gerekiyor bilemedim. Bilgisayarı almadan önce Windows 11 kurulum USB belleğine mutlaka sürücüleri kopyalayın diyorlar da ondan size sormak istedim.
İntel rst driverı olmadan windows diskini görmez.

Arkadaşlar bu model pc ye sahip olup bu sorunu yaşamayan yoktur diye bende bir çözüm yazayım dedim:

yaklaşık 1 aydır bende bu wifi kartı ile cebelleşiyorum. sizin yazdığınız her sorunu bende yaşadım. Bende en çok sorun olduğu zaman, wifi ve bluetotothu beraber kullanmak istediğim zaman ama her gün wifi kartı ile sorun yaşıyordum 1 aydır. Burdaki çözümler bendede işe yaramadı. Benim aklıma kartta statik elektrik birikmesi sonucu bu sorun olabileceği geldi. Cihazı komple söktüm . Bataryasını, wifi kartını vs . çıkartıp kenara koydum bir 10 dakika. Hiç bir elektrik bağlantısı, batarya, adaptör vs olmadan power tuşuna bir 15 sn kadar basılı tuttum ki cihazda statik elektrik varsa diye. sonra cihazı topladım ve 2 gündür deniyorum bluetooth bağlansını gamepada bağlıyorum sürekli ve wifi yi kullanıyorum test amaçlı. Şu an için hiç bir sorun yok gibi . Ne wifi bağlantısı ne bluetooth bağlantısı bir kere bile kopmadı ve wifi kartını görmemezlik yapmadı cihaz. Eğer eli yatkın olanlar bu çözümü deneyebilirler.

Arkadaşlar bu model PC'ye sahip olup bu sorunu yaşamayan yoktur diye bende bir çözüm yazayım dedim:

Yaklaşık 1 aydır bende bu Wi-Fi kartı ile cebelleşiyorum. Sizin yazdığınız her sorunu bende yaşadım. Bende en çok sorun olduğu zaman, Wi-Fi ve bluetotothu beraber kullanmak istediğim zaman ama her gün Wi-Fi kartı ile sorun yaşıyordum 1 aydır. Buradaki çözümler bende de işe yaramadı. Benim aklıma kartta statik elektrik birikmesi sonucu bu sorun olabileceği geldi. Cihazı komple söktüm. Bataryasını, Wi-Fi kartını vs. Çıkartıp kenara koydum bir 10 dakika. Hiçbir elektrik bağlantısı, batarya, adaptör vs olmadan Power tuşuna bir 15 sn kadar basılı tuttum ki cihazda statik elektrik varsa diye. Sonra cihazı topladım ve 2 gündür deniyorum Bluetooth bağlansını gamepada bağlıyorum sürekli ve Wi-Fi'yi kullanıyorum test amaçlı. Şu an için hiçbir sorun yok gibi. Ne Wi-Fi bağlantısı ne Bluetooth bağlantısı bir kere bile kopmadı ve Wi-Fi kartını görmemezlik yapmadı cihaz. Eğer eli yatkın olanlar bu çözümü deneyebilirler.

Hocam cihazın F serisi olduğundan emin miyiz? 4 aydır kullanıyorum öyle bir sorunla karşılaşmadım.

Hocam cihazın F serisi olduğundan emin miyiz? 4 aydır kullanıyorum öyle bir sorunla karşılaşmadım.

Evet TUF F15. Sıfır olarak aldıysanız 4 ay henüz erken, cihaz 1 yılını doldrumaya yakın çoğu kullanıcı bu sorunu yaşıyor. Cihazın üstündeki Wi-Fi kartı kalitesiz bir kart. Eğer ileride sorun oluşturursa benim yaptığımı deneyebilirsiniz. Bende her gün sorun çıkartıyordu kart belli bir süredir. Şimdilik bir sıkıntı yok.

Geri
Yukarı