ASUS TUF Gaming FX505gd touchpad gözükmüyor

sabahattinali

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar aşağıda belirttiğim sorunu çözmek için başka bir yöntem bilmiyorum. Formatlamak istemediğim için alternatif bir çözüm önerisi olan varsa daha mutlu olurum.

İlk olarak aygıt yöneticisinde beliren bilinmeyen aygıtları güncellemek için Intel chipset güncellemesi yaptım sonrasında laptopumda touchpad sürücüsü gözükmemeye başladı. BIOS'tan kontrol ettim, touchpad açık olarak gözüküyor ve BIOS ekranında touchpadi kullanabiliyorum yine de BIOS güncellemesi yapıp denedim gene gözükmedi. Daha sonra ASUS'un sitesinden sürücülerini inidirip tekrar kurdum fakat touchpad ile ilgili driver gene gelmedi.
Chipset güncellemesini tekrar yaptım ve bu sefer overall olacak şekilde ayarladım touchpad driver gene gözükmedi.

Bu şekilde gözüküyor.
Ekran Görüntüsü (2).png

Son düzenleme:
Donanım kimliklerini aratıp ne olduğuna bakabilirsin, touchpad olanı gördüğünde de o sürücüyü indirip kurabilirsin.

Görseldeki Asusun destek sayfasından ulaştığım touchpad sürücüsünü kurup denedim,labtobu yeniden de başlattım fakat aygıt yöneticisinde herhangi bir değişiklik olmadı. Touchpad driverı hiçbir şekilde gözükmüyor.
Ekran Görüntüsü (3).png

Sorunu çözdüm vakit ayırıp cevapladığın için teşekkür ederim. Aynı sorunu yaşayan olursa
sürücüleri güncellemek için ikinci kez genel tarama yaptığım zaman touchpad sürücüsü geri geldi. Herhâlde ilk yaptığımda benim hatamdan kaynaklanan bir problem oldu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı