ASUS TUF Gaming GTX 1650 Overclock değerleri

Tamam eve geçtiğim zaman indirip atacağım şimdi bunları hallettikden sonra format atsam ayarları hemen ayarlasam yine kontrol etmeye gerek kalmaz değil mi FurMark ile falan.
Bir de şu anki ayarların bir zararı yok değil mi sisteme hani ekran kartı falan yanmaz değil mi?

Tamam eve geçtiğim zaman indirip atacağım şimdi bunları hallettikden sonra format atsam ayarları hemen ayarlasam yine kontrol etmeye gerek kalmaz değil mi FurMark ile falan.
Bir de şu anki ayarların bir zararı yok değil mi sisteme hani ekran kartı falan yanmaz değil mi?

Sürücüleri kurup ayarlarınızı yaparsınız tekrardan kontrol etmeye gerek kalmaz formattan sonra. Yani gördüğüm kadarı ile zararı yok ekran kartını da yapacağınızı düşünmüyorum.

Tamamdır birazdan o dediğiniz programla test edip atarım.
Yarında bir format sadece ama ayarları yapacağım test falan etmicem.
Ekran kartı bir zarar görmez diyorsanız tabii.
Evet indirdim programı ne yapmam gerek?

Son düzenleme:
Tamamdır birazdan o dediğiniz programla test edip atarım.
Yarında bir format sadece ama ayarları yapacağım test falan etmicem.
Ekran kartı bir zarar görmez diyorsanız tabii.
Evet indirdim programı ne yapmam gerek?

Hocam programı açıp sensors kısmı olması lazım oyunda iken oranın SS ini arın bakalım bütün sıcaklıklara. Eğer aman aman bir sıcaklık yok ise (80-85 üstü tehlikeli kabul edilir) sıkıntı olmayacaktır.

Şimdi PUBG giriyorum maç ortasında SS atacağım.
Benim fan hızı her zaman %60 da.
Değerler böyle bir de bir şey soracağım bu Memory colck biraz daha arttırılabilir durumda fakat arttırdım FPS de fark etmedi.
Galiba verebilecek en iyi değer bu olduğu için bu yüzden son ayarlar böyle başkada bir şey ellemeyeceğm.
Sistemde bir hasar zarar olur mu bir de söylerseniz içim rahat edecek :)
.

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2022.04.24 - 23.42.56.49.png
    Desktop Screenshot 2022.04.24 - 23.42.56.49.png
    774,9 KB · Görüntüleme: 31
  • Desktop Screenshot 2022.04.24 - 23.45.56.43.png
    Desktop Screenshot 2022.04.24 - 23.45.56.43.png
    1 MB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Şimdi PUBG giriyorum maç ortasında SS atacağım.
Benim fan hızı her zaman %60 da.
Değerler böyle bir de bir şey soracağım bu Memory colck biraz daha arttırılabilir durumda fakat arttırdım FPS de fark etmedi.
Galiba verebilecek en iyi değer bu olduğu için bu yüzden son ayarlar böyle başkada bir şey ellemeyeceğm.
Sistemde bir hasar zarar olur mu bir de söylerseniz içim rahat edecek :)

Memory clock zaten oyunlarda pek etki etmez. Daha çok Core clock etki eder oyunlarda. Hotmspot değerleriniz ideal, GPU sıcaklığı da iyi ve stabil ise daha ne olsun 😀. Sistemde zarar olup olmayacağına dair hiç kimse garanti veremez ama görünürde vermez gibi gözüküyor.

10 FPS rahat oldu.
Bir de içimin rahat etmesi için soruyorum bir zararı yok değil mi?
Bir de yine soracağım ama kusura bakma biraz cahillik var bu nihai performans modu diye bir şey buldum yaptım işlemci GHz'si hızlandı bayağı bayağı.
fps e faydası olur değilmi dğer konulara baktım şey demişler performans'da bir değişiklik olmadı falan diye

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı