ASUS TUF Gaming H3 vs. TUF Gaming H3 Wireless vs. ROG STRIX Fusion II 500

gravediggermtd

Decapat
Merhaba,
Elimde kulaklık olarak Sony marka giriş seviyesi bir kulaklık var. Günlük işlerde ve oyun oynarken bunu kullanıyorum. Anakart modelim TUF Z590 Plus. Anakartın donanım ve yazılımının ses için kötü olmadığını düşünüyorum. Ama yazılımı kullandığım zaman sesin hangi bölgeden geldiğini anlayamıyordum oyunda, kullanmadığım vakitte ise sesleri çok geç duyuyordum. Öyle ki oyunda ben sesin geldiğini duymaz iken arkadaşım nereden geldiğini söylüyor. Şimdiye kadar bu şekilde devam ettim ama şu an kulaklığın süngerleri yırtılmış durumda. Ya kulaklığa sünger alacağım ya da yeni bir kulaklık. Kulaklık olarak üç modele baktım ve biraz kararsız kaldım. Kararsız kaldığım noktaları da belirttim. Sizlerden tavsiye istiyorum kulaklık noktasında. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Baktığım modeller:

ASUS TUF Gaming H3: Geçen sene bu kulaklık 400-500₺ bandındaydı. Eylül ayından sonra anormal bir şekilde fiyatı yükseldi. Diğer üst segment kulaklıkların fiyatı bile bu oranda artmadı. İlgilendiğim bir üründü ama şu anki fiyata alınacak bir ürün olmadığını düşünüyorum.

ASUS TUF Gaming H3 Wireless: Önceki kulaklığın kablosuzu. Şarjdayken kullanılabildiğine dair bir şey bulamadım ama kablolu kullanımı desteklemiyor. Bundan ötürü biraz kararsızım kulaklığı alıp almama noktasında.

ASUS ROG STRIX Fusion II 500: Kulaklığın hem Type-C hem 3, 5mm ile çalışması ve kablolarının çıkması beğendiğim noktalar. Ayrıca sohbet ve oyun seslerinin de ayrı ayrı ayarlanabiliyor olması güzel bir özellik. Bu kadar üst segment bir kulaklığın bana biraz fazla geleceğini düşünüyorum 🙂 Şimdiye kadar kullandığım kulaklıklar telefon kulaklıkları ve Philips - Sony marka günlük kullanım için olan giriş seviyesi kulaklıklar. Bir de bu fiyatlara çıkmışken kablosuz kulaklık almak başka can sıkıcı nokta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Elimde kulaklık olarak Sony marka giriş seviyesi bir kulaklık var. Günlük işlerde ve oyun oynarken bunu kullanıyorum. Anakart modelim TUF Z590 Plus. Anakartın donanım ve yazılımının ses için kötü olmadığını düşünüyorum. Ama yazılımı kullandığım zaman sesin hangi bölgeden geldiğini anlayamıyordum oyunda, kullanmadığım vakitte ise sesleri çok geç duyuyordum. Öyle ki oyunda ben sesin geldiğini duymaz iken arkadaşım nereden geldiğini söylüyor. Şimdiye kadar bu şekilde devam ettim ama şu an kulaklığın süngerleri yırtılmış durumda. Ya kulaklığa sünger alacağım ya da yeni bir kulaklık. Kulaklık olarak üç modele baktım ve biraz kararsız kaldım. Kararsız kaldığım noktaları da belirttim. Sizlerden tavsiye istiyorum kulaklık noktasında. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Baktığım modeller:

ASUS TUF Gaming h3: Geçen sene bu kulaklık 400-500₺ bandındaydı. Eylül ayından sonra anormal bir şekilde fiyatı yükseldi. Diğer üst segment kulaklıkların fiyatı bile bu oranda artmadı. İlgilendiğim bir üründü ama şu anki fiyata alınacak bir ürün olmadığını düşünüyorum.

ASUS TUF Gaming H3 Wireless: Önceki kulaklığın kablosuzu. Şarjdayken kullanılabildiğine dair bir şey bulamadım ama kablolu kullanımı desteklemiyor. Bundan ötürü biraz kararsızım kulaklığı alıp almama noktasında.

ASUS ROG STRIX Fusion II 500: Kulaklığın hem Type-C hem 3, 5mm ile çalışması ve kablolarının çıkması beğendiğim noktalar. Ayrıca sohbet ve oyun seslerinin de ayrı ayrı ayarlanabiliyor olması güzel bir özellik. Bu kadar üst segment bir kulaklığın bana biraz fazla geleceğini düşünüyorum 🙂 şimdiye kadar kullandığım kulaklıklar telefon kulaklıkları ve Philips - Sony marka günlük kullanım için olan giriş seviyesi kulaklıklar. Bir de bu fiyatlara çıkmışken kablosuz kulaklık almak başka can sıkıcı nokta.

ASUS TUF H1 Wireless'de kabloyu takınca Wireless üzerinden devam ediyordu. Ama ürünü beğenmedim ben bassları çoktu kafa yapıma uymadı iade işlemlerini başlattım.

Anakartının ses kodeği tepe model. O konu da sıkıntı yaşamazsın.

Kulaklık olarak Corsair HS80 öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ASUS TUF H1 Wireless'de kabloyu takınca Wireless üzerinden devam ediyordu. Ama ürünü beğenmedim ben bassları çoktu kafa yapıma uymadı iade işlemlerini başlattım.
Armoury Create ile ayarlamayı denediniz mi?

Anakartının ses kodeği tepe model. O konu da sıkıntı yaşamazsın.

Kulaklık olarak Corsair HS80 öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kulaklığı biraz inceledim. Kablosuz modelinin fiyatı biraz yüksek. Bir inceleme videosunda da yanlış anlamadıysam kablosuz modelin mikrofonunun kablolu modele göre daha iyileştirilmiş olduğu söyleniyordu. Siz bu kulaklığı mı kullanıyorsunuz?

Armoury Crate ile ayarlamayı denediniz mi?

Kulaklığı biraz inceledim. Kablosuz modelinin fiyatı biraz yüksek. Bir inceleme videosunda da yanlış anlamadıysam kablosuz modelin mikrofonunun kablolu modele göre daha iyileştirilmiş olduğu söyleniyordu. Siz bu kulaklığı mı kullanıyorsunuz?

Hocam denedim ama değişen olmadı düzelse bile iade etmek zorundaydım kafa yapıma uymadı. İadesi gerçekleşir mi sizce.

Bir inceleme videosunda da yanlış anlamadıysam kablosuz modelin mikrofonunun kablolu modele göre daha iyileştirilmiş olduğu söyleniyordu.
Tam tersi, kablolu hali daha iyi. Zaten genel olarak da çoğu modelde bu şekilde.

Siz bu kulaklığı mı kullanıyorsunuz?
Hayır, HS50 Pro kullanıyorum. Ancak genel olarak incelemelerini göz önünde bulundurarak rahatlıkla önerebilirim.

İncehesap'tan aldım yine de bir şey söylerseniz sevinirim.
Dediğiniz yerden daha önce bir alışverişim olmadı. 6-7 yıl önce hiç kullanılmamış bir kulaklığı iade etmek istediğimde satıcı kabul etmemişti. Birkaç gün kullanım sonrası kulaklığı iade edebilen arkadaşım da oldu. Biraz satıcı biraz da şans işi. Umarım iade süreciniz gerçekleşir.

Tam tersi, kablolu hali daha iyi. Zaten genel olarak da çoğu modelde bu şekilde.
Kablosuz modelin kablolu kullanımında mikrofon kalitesi kablosuz kullanıma göre daha iyi. Benim bahsettiğim kablosuz olmayan model. Kablosuz modelin, kablosuz olmayan modele göre mikrofonunun daha iyi olduğu söylendi. Videoyu daha sonradan bulamadım. Yanlış da anlamış olabilirim.

Son düzenleme:
Kablosuz modelin kablolu kullanımında mikrofon kalitesi kablosuz kullanıma göre daha iyi. Benim bahsettiğim kablosuz olmayan model. Kablosuz modelin, kablosuz olmayan modele göre mikrofonunun daha iyi olduğu söylendi. Videoyu daha sonradan bulamadım. Yanlış da anlamış olabilirim.
Dediğin olayı duymadım hiç. Ancak olsa olsa ikisi de aynı performansı sunuyordur diye tahmin ediyorum.

Geri
Yukarı